Üleriigiline muusikaolümpiaad

Viinakuu teisel nädalal, 9. ja 10. oktoobril, toimus Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias X Üleriigiline muusikaolümpiaad.

Keila Kooli esindas 11.h klassi õpilane Tähte Paalroos (juhendaja Kadi Härma).

Omaloomingu voorus esitas Tähte arvutimuusika taustal saksofonipala „Hommik".

Õpetaja Härma sõnul võib Tähte esinemisega igati rahule jääda. „Tähte oli väga tubli ja tema enda loodud „Hommik" kõlas hästi."

Gümnaasiumi vanusegrupis astus lavale 21 noort muusikut.

Aitäh Tähtele!

Muusikaolümpiaadi saab võrrelda mitmevõistlusega, kus osalejatel tuleb oma teadmisi ja oskusi näidata lausa viies erinevas kategoorias.

Kadalipp algab kirjaliku tööga muusikaloost, -teooriast ja üldisest silmaringist. Järgmine aste on noodist võõra teksti laulmine - ja rütmi koputamisega kohapeal, žürii valvsa pilgu alla. Lisaks sellele tuleb võistlejal koostada analüüs kontserdist või muusikalavastusest, ette valmistada laul ja omaloominguline pala vabalt valitud koosseisule. Kaks viimast kantakse ette nõudliku žürii ees. Soovitavalt nii, et jalad ei värise ja noodid meelest ei kao.