Kalamaimud ja puruvanad

Kalamaimud ja puruvanad. Sellist vahvat nime kannab üks Silma Õpikoja programm. Keila Kooli loodemaja 2. ja 3. klasside õpilased võtsid ette retke Õpikotta ja on nüüd uute kogemuste võrra rikkamad. Alustuseks tutvustas juhendaja Kaja Loorens õppuritele Läänemeres elavaid loomi ja linde. Seejärel võeti appi kahvad ja püüti mereveest väikseid putukaid ja teisi pisielukaid. Seda ei tehtud lihtsalt enda lõbuks vaid ikka selleks, et oleks, mida läbi mikroskoobi uurida. Loomulikult sai tõtt vaadata ka päris ehtsate koduloomadega. Nimelt elavad Silma Õpikojas sõbralikult koos kaks kitse, lammas, kanad ja kass. Kes julges, sai kitsedele süüa pakkuda. Nurrmootorit tahtis küll iga poiss ja tüdruk kõrva tagant sügada. Kirsiks tordil oli aga parvesõit. Ikka ohutult kalda ääres, aga rõõmu see ei vähendanud. Üks, mis kindel. Vette ei kukkunud keegi! Ja puruvanade kohta teavad kohal käinud nüüd kindlasti rohkem, kui kontoris laua taga istuvad vanemad.