9. klasside karjääriüritus „Elav raamatukogu“

Kooli konverentsipäeva raames toimus 9. klasside õpilastele omamoodi karjääriüritus, mida nimetatakse elavaks raamatukoguks. See tähendab, et raamatuteks, mida noored „lugeda" saavad, on inimesed erinevatelt elualadelt. Kolme tunni jooksul said õpilased kuulata igaüks kuue erineva elukutse esindajat. Kokku oli esinejaid 11, kelle hulgas mitu meie oma endist õpilast nagu disainer Marleen Afanasjev, psühholoog Marleen Olenko, toitumisnõustaja Ellyt Talv, filmilooja Norman Tamkivi, loodusteadustega tegelev Madis Prink, sportlane Gerli Israel, päästeametnik Kalju Õunmann, arst Lii Orunurm. Lisaks neile veel hobuarst Triin Tohver koos teraapiakoer Foxyga, endine vallavanem Ermil Miggur ja taaskasutuse spetsialist Maarja Keskpaik.  Suuresti said noored oma valikud ise teha, kuigi kahe esineja loobumise tõttu töökohustuste pärast tuli teha mõningaid muudatusi.

Noorte tagasiside on väga positiivne. Märgiti, et oli huvitav, esinejad olid hästi ette valmistunud. Õpilased said mõtteid endi tulevikuks ning võimaluse soovi korral ka küsimusi esitada. Noored arvasid, et selliseid üritusi oleks rohkem vaja ning et aega jäi väheks. Teistmoodi õppekorraldusega koolipäev läks hästi korda.

Elavat raamatukogu aitasid ellu viia õpetajad Karoliine Säde, Anu Matteus, Teele Jurtom-Lukašin, Aileriin Lelov ja Heli Israel.