Gümnaasiumi konverentsipäev

Päev algas ajakirja "Diplomaatia" peatoimetaja,  ajaloolase ja ajakirjaniku ERKKI BAHOVSKI ettekandega.

Järgnesid erinevad töötoad.

VAT teatri meeskond viis läbi lavavõitluse, improteatri ja foorumteatri töötube.

Lavavõitluse töötoas, mida viis läbi Kalle Kõiv, vaadati, kuidas käivad võitlused filmides ja teatris – seda prooviti ka osalejatega. Töötoas oli oma osa nii vestlusel kui aktiivsetel füüsilistel harjutustel.

Improteatri töötoas, mida viisid läbi Mairi Tikerpalu ja Rauno Kaibiainen, loodi turvaline ja loov keskkond, kus osalised said end vabalt tunda ja avastada endas uusi külgi. Lõbusate harjutuste ja grupimängudega käivitati loovus ja fantaasialend, arendati tähelepanu ja reaktsioonikiirust, parandati koostöövõimet ning õpetati naerma eksimuste üle.

Foorumteatri töötoas, mida viisid läbi Erika Sall ja Kristel-Liis Feld, käsitleti aktuaalseid sotsiaalseid teemasid ja probleeme, mis just sellele grupile tähtsad.

Lisaks oli ka kohal Eesti Töötukassa meeskond, kes rääkis õpilastele, mis on töötuse peamised põhjused ning töötamisest Eestis ja välismaal. Tutvustati ka seadusandliku poolt  - millised on noorte õigused tööturul.

Töötube viis läbi ka KoostööKunstiKool Belbin Eesti, kelle esindajaks oli koolitaja Helena  Laus. Töötoa teemaks oli meeskonnatöö oskused, kus aidati leida meeskonna tugevused, nõrkused ja varjatud potentsiaali ning õpetati seda targalt kasutama.

Selleks, et korrastada oma käitumist, hoiakuid ja mõtlemist senise teadvuseseisundi ületamiseks ning teatava ideaalse seisundi saavutamiseks, toimus jooga töötuba, millest võtsid osa. Töötuba viis läbi Kai – Riin Tomera.

Põneva ja kaasahaarava virtuaalreaalsuse töötuba viisid läbi  Noored Koodi -  TÜ arvutiteaduse instituudi tudengid. Eesmärk oli pakkuda võimalust tegeleda programmeerimise, robotite, virtuaalreaalsuse ja palju muuga selleks, et õpilased teeksid kõrgkooli IKT erialadele astudes teadlikumaid valikuid.

Lavavõitluse töötuba

Improteatri töötuba