Koolis käis Sõber Karu

17.oktoobril käis Keila Kooli esimestel klassidel külas Sõber Karu, kes õpetas lastele, kuidas olla hea ja hooliv kaaslane. Programmiga „Kiusamisest vabaks" ühines kool neli aastat tagasi. Sotsiaalpedagoogi Tiina Tampuu sõnul on programmi peamiseks eesmärgiks õpetada lastele hoolivust, sallivust, austust ja julgust. „Need on põhiväärtused, mida Karu endaga kaasa toob. Lisaks teadmine, et on olemas Sõber Karu, kes hoolib ja aitab, kui sul mure on."

Programmi raames toimuvad kord nädalas Karu koosolekud. Tampuu sõnul annab see lastele võimaluse rääkida oma rõõmudest ja ka muredest. Kes rääkida ei soovi, saab kirjutada ja poetada selle Karu taskusse. „Igal klassil on oma väike Karu, keda saab alati kallistada ja kelle põue saab oma murekirja peita." Nii saab õpetaja teada, mis väikest inimest vaevab ja otsida koos lapse ja Karuga erinevaid lahendusi.

Sel korral käis Karu jälle klassist klassi ja Tiina Tampuu abiga leidis endale palju uusi sõpru. "Rääkisime lastega, kuidas nemad mõistavad selliseid sõnu nagu julgus ja austus. Viimane neist tekitas parasjagu segadust." Ülerääkimist ei vajanud aga mõiste julgus, selle kohta oli pea igal poisil ja tüdrukul oma arvamus. Tampuu sõnul tähendab see laste jaoks eelkõige enda hirmudega silmitsi seismist ja sellest jagu saamist. "Mina julgen üksinda minna, mina julgen küsida, mina julgen olla sõbralik, mina julgen sõpra aidata – need olid peamised vastused."