Koolivorm? Koolivorm! Koolivorm…

Teadupärast ei ole koolivorm kohustuslik. Ja nagu elus ikka, kui pole kohustust, siis pole ka järgijaid. Kool ei saa sundida ega käskida, kool saab ainult soovitada ja propageerida vormi kandmist.

Kui teemasse veidi süveneda, siis on koolivormil mitmed plussid. Esiteks on see ilus. Teiseks praktiline. Kolmandaks paindlik. Kes tahab, saab selga panna terve komplekti, alates särgist lõpetades kardiganiga. Külma ilmaga on võimalik vesti peale panna pikkade varrukatega kampsun, soojaga piisab ainult kooli logoga särgist. Üks suur pluss peaks ju veel olema. Nimelt vähendab koolivorm nii vanemate kui laste peavalu teemal – mida panna kooli selga?

Paljude noorte arvates pärsib ühtne vorm loovust ja muudab kõik isikupäratuteks. Kui aga vaataks asja laiemalt ja teise mätta otsast? Ühtne vorm näitab kuuluvust mingisse kindlasse rühma ja gruppi. Aitab luua terviklikku meeskonda. Paneb väärikamalt käituma. Koolivormi kandmine võiks ja peaks olema auasi. Eriti veel nii ilusa vormi puhul. Kui meie, täiskasvanud, oleme koolivormi suhtes positiivselt meelestatud, kandub see üle ka lastele. Eriti passib koolivorm just esimeses ja teises kooliastmes käivatele õppuritele.

Vanemate klasside neidudele-noormeestele pole see samuti keelatud.

Tänasel päeval tuleb paratamatult mõelda ka välisele kuvandile. Millisena paistame teistele? Üldsus teab Keila Kooli kui pika ja väärika ajalooga ning mitmete traditsioonidega haridustemplit. Iga aasta toob kaasa midagi uut.

Kui prooviks sinna lisada koolivormi kandmise traditsiooni?

Aitäh modellidele!

Eliise Lillep  1.b