Koolilõunast Põhjamajas

Uus õppeaasta on hoo sisse saanud. Paljud reeglid ja nõudmised on juba meelde tulnud, mõned tasuks veel üle korrata. Näiteks need, mis puudutavad lõunasööki kooli sööklas.

Vanasõna ütleb, et tühi kott ei seisa püsti. Samuti ei suuda tühja kõhuga inimene, olgu noor või vana, olla tegus ja aktiivne. Korisev kõht ning piinav näljatunne teevad uute teadmiste omandamise äärmiselt raskeks. Seepärast tulebki päeval süüa koolilõunat.

Ka sellel õppeaastal kehtivad Põhjamaja sööklas ikka vanad ja tuntud reeglid. Koolikott jääb riiulisse, enne söömist pestakse käed, järjekorras ei trügita vahele ning pikas sabas seistakse rahulikult. Iga õpilane peab anduris enda söögikorra ise fikseerima, kasutades selleks õpilaspiletit. Kui viimane on mingil põhjusel koju jäänud või hoopis katki läinud, siis tuleb enda nimi lihtsalt kirja panna. Alates 17.septembrist on just selle jaoks söögileti juures ootel valge paberileht.

Kui vajalikud toimingud on tehtud, jääb valida ainult meelepärane toit, tõsta seda taldrikule täpselt nii palju, kui kõhtu mahub, leida vaba koht ja asuda sööma.

Head isu!