Sügisnädal Pargimajas

23.septembril algab sügis. Pargimajas tähistati uue aastaaja algust pikalt ning põhjalikult.

Sünnipäeva tähistamist alustati spordipäevaga. Rammu sai katsuda jooksmises, korv- ning jalgpallis. Viimane on teadupärast üsna kirglik mäng, seega jagus emotsioone nii mänguväljakule kui pealtvaatajate ridadesse. Kaotajaid ei olnud, kõik olid võitjad.

Järgmisel päeval toimusid tunnid, aga terve päeva oli õhus tunda kerget ärevust. Täpselt kell 16:00 muutus koolimaja koogimüügi majaks. Algas suur koogilaat. Pakuti igat masti kooke ja pirukaid. Hinnad olid väga taskukohased, valik sarnanes aga pealinna parimates kohvikutes pakutavaga. Ostjaid jagus ning müüjate koogivarud kahanesid kiiresti. Kuidas sa ikka jätad ostmata piraka koogitüki, mille hinnaks ainult 50 senti? Magusast saadud energiat sai kulutada discol, kus uhkeid poognaid keerutasid isegi õpetajad.

20.septembril loodi Pargimajas moodi. Ja seda tänu esimeste klasside õpilastele. Sügispeole tuli pähe panna sügismeeleolus peakate. Vaeva oli nähtud kõvasti. Pihlakad, tammetõrud, kastanid, värvilised lehed, käbid, porgandid – piiritu fantaasialend andis tulemuseks vapustavad kaabud, kübarad, nokatsid ja pearätid. Peol kohtusid väiksed koolijütsid esimeste korda sipelgas Kuksiga. Too kuulas õpilaste esituses sügislaule, kontrollis õpetajate teadmisi ja imetles uhkelt kaunistatud kübaraid.

Toredat sügise algust!