Lemmikloomad kooliõues

Viimased koolipäevad on äraütlemata mõnusad. Ei pea enam muretsema kodutööde ja hinnete pärast, saab sõpradega suhelda, õpetajatega nalja visata ning saabunud soojast suvest rõõmu tunda. Kui sinna juurde lisada veel vahvad väljasõidud või lihtsalt väga teistmoodi koolipäevad, siis on koolis käimine lihtsalt üks suur rõõm.

6.juunil toimus Pargimajas traditsiooniline lemmikloomapäev. Kooliõue vallutasid väga erinevad lemmikud: hiirekuningad, erinevat tõugu koerad, jänesed, hiired, hamstrid, rotid, merisead ja isegi tarantlid. Eranditult kõik kaasatoodud neljajalgsed käitusid hästi. Julgemad lubasid ennast silitada, häbelikumad piidlesid eemalt. Koertel olid suurest palavusest keeled ripakil, väikseid närilisi ei paistnud kuumus segavat. Kassid olid isepäised nagu alati. Lapsed rõõmustasid, õpetajad olid heatujulised, lapsevanemad jälgisid kogu möllu ja lemmikute ümber toimuvat kisa - kära muigelsui.

Selles, kuidas koerad, kassid, karvased jänkud ja värisevad hamstrid suudavad maandada stressi ning muuta ühe hommiku rõõmurohkeks, on midagi seletamatut. Võibolla tuleks igapäev võtta tööle ja kooli kaasa üks lemmikloom?