Pingutusi kroonis vääriline tasu

Käes on lõpuaktuste aeg ja põhikooli lõpetajad on teele saadetud.

20.juunil toimunud esimesel aktusel,  said lõputunnistused 9.A, 9.E ja 9.H klasside õpilased. Direktor Mait Tõitoja võrdles noorte inimeste suureks kasvamist looduse küpsemisega. Lõpetajad on nagu valmis marjad, nüüd jääb oodata ja vaadata, kaugele need marjad veerevad või kuhu linnutiivad nad kannavad. Direktori sõnul on hinnetest veelgi tähtsam sotsiaalne küpsus, oskus suhelda ümbritsevaga, mis paratamatult peegeldab tagasi meie endi tugevusi ja nõrkusi.

9.E klassijuhataja Hellike Orav andis lõpetajatest meeleoluka ülevaate – keskmine pikkus 174 cm, jala number 42, lemmik värv sinine, eelistatum automark Audi. Õppeainet TOP 3 moodustasid kehaline kasvatus, inglise keel ja matemaatika.

Keila abilinnapea Eike Käsi tervitas lõpetajaid värsivormis. Kõlama jäi mõte, et igal etapil siin elus on oma mõte ja peamine on tahe midagi muuta ja luua.

Lapsevanem Michael Kirschinger tänas nähtud vaeva ja tehtud töö eest kõiki õpetajaid. Noortele  pani südamele, et põhikooli lõpp on uue tee algus, kus tuleb hakata otsima oma kohta elu ja leida vastus küsimusele: kes ma olen?

Lõpetajad Kati Talvar ja Sandra Rüütel meenutasid oma kõnes lõbusaid seiku möödunud kooliteest ning kõiki koolmeistreid, kes on olnud ranged, lõbusad, hoolivad, tõsised, naerusuised.

Teisel aktusel said tunnistused 9B, 9C, 9D ja 9G klasside õpilased.  Sel õhtupoolikul oli saalis  nii naeru kui heldimuspisaraid.

Direktor Mait Tõitoja oli kindel, et nendest noortest saavad tulevikus töökad ja elus hakkama saavad inimesed. Olgu siis valitud ametiks arst, teadlane, õpetaja, insener. Veendumuse põhjuseks on erinevat laadi kokkupuutumised tänaste lõpetajatega. Oma kõnes tänas direktor õpetajaid, kes on aidanud neid teemante lihvida ning vanemaid, kes on väärtustanud laste pingutusi ja edusamme.

Keila linnapea Enno Fels pani noortele südamele, et kõik otsused on head, kui teed asja südamega.  Käia on pikk tee ja kui esimene valik ei osutu õigeks, tuleb uuesti proovida.

Lapsevanem Erki Tamm tunnustas kõiki noori just tänasesse päeva kohalejõudmise eest, mis si võimalikuks ainult tänu suurele tahtmisele ja vaeva nägemisele. Tamme sõnul ootab noori ees palju väljakutseid, aga nad ei tohi hetkekski unustada, et nende vanemad armastavad neid ja hoolivad nendest.

Klassijuhataja Janne Sirel ütles tänasel rõõmupäeval suure aitäh kõikidele õpetajatele ja loomulikult päevakangelastele. Õpetaja soovis noortele, et nad edaspidises elus oskaksid märgata, hoolida, jagada, leppida, uskuda ja armastada.

Lõpetajate nimel pidas meeleoluka kõne Tähte Paalroos.

Palju õnne lõpetajatele!

Palju õnne vanemtele!