Pokud ja Krõllid Pargimajas

Pokud, Naksitrallid, Sipsik, Kunksmoor, Pintselsabad …..see on ainult väike loetelu Edgar Valteri loodud raamatutegelastest.  Mitu põlvkonda lapsi teab ja tunneb neid. Valteri joonistatud pildid on kõnekad ning  arusaadavad nii suurele kui väiksele.  Nende vaatamisest ei saa mitte kunagi küllalt.

Keila Kooli Pargimajas on käimas sügise sünnipäevanädal „Sügis läbi Edgar Valteri silmade." Esmaspäeval, 23.septembril avati koolis  näitus, kus vaatamiseks looduslikest materjalidest valmistatud Edgar Valteri raamatukangelased.  Eriilmelised Pokud, isemoodi Naksitrallid, purki püütud Krõll, muhedad Pintselsabad …… uudistamist jagub kauemaks. Laste fantaasia on piiritu ja huvitavaid tõlgendusi palju. Kasutatud on nii kõrvitsaid kui käbisid, marju ja puuoksi, sammalt, tõrusid, kastaneid, kartuleid, porgandeid, isegi mulda ja kive. Luua on võimalik kõigest, kui vaid tahtmist jagub.  Nood vahvad tegelased piiluvad vahetundides lapsi ja õpetajaid ning teevad tuju heaks ka siis, kui tunnis pole läinud kõik nii nagu peaks, meel on mõru ja kulm kipras.

Kuidas sa ikka edasi mossitad, kui aknalaualt piidleb sulle vastu pontsakas Krõll koos muheda Pokuga?