Koolisisene mälumäng

Kolmapäeval, 10. aprillil toimus koolis viimane mälumänguvoor.

4.-9. klasside küsimused pärinesid valdkonnast "Keel ja kirjandus".
Põhikooli meeskonnad pidid teadma nii murdesõnu kui Eestimaa kirjanikke, kasuks tulid teadmised muinasjuttudest, erinevatest lasteraamatutest, välismaa kirjaneitsitest ja üldkultuurist.

Mõned näited 4.-6. klasside küsimustest:

2019. aasta on eesti keele aasta. Mida sellega tähistatakse?

Mille poolest on eriline sõna "spunk" Astrid Lindgreni lasteraamatus "Pipi Pikksukk?

Kuidas on omavahel seotud sõnad "male" ja "malev"?

Mida tähendab sõna "ööbapikkune"?

Kelle või mille kuulamise kunstist kirjutas raamatu Valdur Mikita?

4.-6. klassidest osales viimases voorus 13 võistkonda (klassi). Vastata tuli 13 põhiküsimusele, lisaks 3 finaaliküsimust.

Hästi tunti kirjanikke - seda nii teoste, pildi kui ka pseudonüümi kaudu. Lihtsama kuulatava murdeteksti mõistmine ei valmistanud samuti raskusi.  Eraldiseisvad murde- ja uudissõnad nõudsid aga rohkem nuputamist. Kokkuvõttes olid võistkondade teadmised küsimuste osas erinevad, kuid punktid jagunesid sellest hoolimata küllalt tasavägiselt.

III vooru tulemused:

I koht - 6.c (14,5p)

II koht - 6.b (13,5p)

III koht jagamisel - 5.b ja 6.e (13p)

Üldtulemused (3 vooru + finaal):

I koht - 4.b (55p)

II koht - 6.c (54,5p)

III koht jagamisel - 5.e ja 6.b (54p)

7.-9. klassidest osales III voorus 15 võistkonda (klassi). Küsimusi oli kokku 14, lisaks veel 3 finaaliküsimust. Hästi vastati küsimustele, kust on üks või teine sõna tulnud ning mida võiks tähendada ja mille poolest eriline olla. Ka murdeteksti mõistmine läks enamjaolt ladusalt. Keerulisemaks osutusid konkreetseid faktiteadmisi eeldavad küsimused. Esikohtade nimel käis ka siin tihe rebimine.

III vooru tulemused:

I koht - 8.b (14,5p)

II koht jagamisel - 7.c ja 9.b (14p)

III koht - 7.a (13,5p)

Üldtulemused (3 vooru + finaal):

I koht - 8.a (55,5p)

II koht jagamisel - 7.a ja 9.c (52p)

III koht - 8.b (49,5p)

Aitäh kõikidele osalejatele ja palju õnne võidukatele klassidele!