KOORIDE LAULUPÄEV “LAULA, LAULA, SUUKENE!”

12. aprillil toimus Keila Koolis järjekordne Heino Kaljustele pühendatud V Harjumaa laste- ja mudilaskooride festival “Laula, laula, suukene!”. Esmakordselt sai kohale tulla ürituse patroon maestro Tõnu Kaljuste, kel oli nii mõndagi õpetlikku oma isast ning üldse muusikast ja laulmise vajalikkusest kohalviibijatele jutustada. Samuti innustas noori koorilauljaid muusika juurde jääma Keila Kooli direktor Kristine Laanisto.

Kui tervitussõnad kuulatud, hakati uusi laule õppima just Heino Kaljuste poolt juurutatud relatiivse meetodi abil. Mudilaskoore õpetasid laule Eesti Kooriühingu tegevjuht, Eesti Raadio Laste Laulustuudio õppealajuhataja, 12. noorte laulupeo mudilaskooride dirigent KAIE TANNER ning Rahvusooperi „Estonia“ Juhanite õppekoori juhataja ja põhikoori koormeister, 2023. a noorte laulupeo mudilaskooride liigijuht MARET POLL.

Samal ajal toimus muusikakooli saalis lastekooridele laulu õpetamine, mida viis läbi 2025. a üldlaulupeo lastekooride liigijuht, ETV laste- ja mudilaskoori ja Eesti Noorte segakoori dirigent SILJA UHS.

Laulud selged, koguneti jälle kooli aulasse, et kuulata PRIIT PAJUSAARE jõudmisest muusika juurde. Küsimusi esitati talle nii palju, et peaaegu oleks söömine vahele jäänud.

Oligi käes aeg kooride esinemiseks. Sel korral oli kohal neli mudilaskoori ja kaks lastekoori:
Rahumäe Põhikooli mudilaskoor (dirigent Eva Lisa Markus, klaveril Triin Povel);
Pääsküla Kooli mudilaskoor (dirigent Triinu Kont-Kontson, klaveril Pille Metsson);
Keila Kooli mudilaskoor (dirigent Anu Matteus, klaveril Tiia Peenmaa);
Jüri Gümnaasiumi mudilaskoor (dirigent Liivi Lumijõe , klaveril Pille Metsson);
Keila Kooli lastekoor (dirigent Kadi Härma, klaveril Pille Metsson);
Kuusalu Keskkooli lastekoor (dirigent Taavi Esko, klaveril Külli-Katri Esken).

Koore kuulasid lisaks eelnimetatutele 2023. a noorte laulupeo lastekooride liigijuht, Eesti laulu- ja tantsupeo sihtasutuse muusikatoimetaja, üle-eestilise lastekoori „Ilmalilled“ dirigent AVE SOPP ning Eesti Muusikaõpetajate Liidu esimees, Tallinna Nõmme Gümnaasiumi muusikaõpetaja ja mudilaskoori dirigent JAANUS KANN.

Kõik esinejad said osalemise eest diplomi ja kommikoti ning viiulivõtmekujulise karika. Eriti rõõmustas lapsi, kui kuulutati välja eripreemiad – igale koorile midagi, mis jättis tunde, et kõik on võitjad. Lisaks eripreemiale said õpetajad (laste soovide järgi), valida endale meeldiva pilli.

Lõpuks olid kõik õnnelikud ja rahul ning läksid koju hea tundega.
Päeva lõpetas lausa vaimustav ETV lastekoori esinemine. Sellist kontserti pole Keila Kooli aulas veel kuuldud.

Laulupäeva peakorraldaja oli Kadi Härma.