Hoia mind kinni!

Lugupeetud õpetajad ja lapsevanemad!

Kolmapäeval, 4. märtsil kell 18.00, ootame vanemaid ja õpetajaid Keila Kooli aulasse vaatama filmi „Hoia mind kinni."

Taani režissööri Kaspar Munki noortefilm "Hoia mind kinni" ("Hold Me Tight") räägib noorte eludest, nende probleemidest kodus ja koolis ning omavahelistest suhetest. Munki filmis ei ole halbu ega häid lapsi. On vaid tähelepanuta jäänud, halba eeskuju saanud, karmilt kasvatatud või segaduses noored, kelle ebakindlus muutub teiste pihta suunatud vihaks ja kes alluvad massipsühhoosile, hetkevihale ning kaaslaste provokatsioonidele. Film annab noortele väga selge sõnumi, millised tagajärjed võivad olla vaimsel ja füüsilisel vägivallal. Film pakub mõtlemisainest ka vanematele – kui palju me siiski tõeliselt märkame enda lapsi, leiame aega nende murede kuulamiseks ja tahame ning oskame aidata ka siis, kui laps on tõrges ja tõrjuv.

Fimile järgneb arutelu, mida juhivad psühholoog Ingi Roos ja õiguskantsleri nõunik Andra Reinomägi. Nad aitavad analüüsida ja lahti mõtestada filmis nähtut, selgitavad  koolikiusamise erinevaid tagamaid, räägivad sellega seotud muredest, juhivad tähelepanu seikadele, millele vanemad peaksid oskama tähelepanu pöörata.

Koos filmivaatamise ja aruteluga peaks orienteeruvaks ajaks arvestama 2 tundi.