Koduõpe. Kas ja või ei?

Õpetaja Diana Tarand palus inimeseõpetuse tunniraames 6. klassi õpilastel  kirjutada plusse ja miinuseid koduõppe kohta. Selleks hetkeks oli uutmoodi õpitud nädalajagu.

KODUÕPE. PLUSSID JA MIINUSED.

- Minu arvates on tore kodus olla, kuid ajapikku tüdineb sellest ära. Vahepeal tuleb kooliigatsus peale, sest koolis on palju sõpru, kellega vahetunnis saab aega veeta. Tegelikult on hea, et me koduõpet harjutame, aga nii pikk koduõpe mulle väga ei meeldi. Kahjuks ei saa ka sõpradega koos olla, sest soovitatakse mitte teistega kohtuda.

- Ma tunnen puudust oma sõpradest. Tunnen trennist puudust, sest üksi pole nii hea treenida.

- Osadele inimestele meeldib rahus olla ja näiteks raamatuid lugeda, aga minule see ei meeldi. Mulle meeldib pigem suhelda ja aktiivseid asju teha.

- Plussideks on, et vahel saan varem õpitud ja siis on rohkem vaba aega. Õhtul ei pea enam õppima. Hommikul saan kauem magada. Miinused on, et ei saa trennis käia, sõbrad ei või külla tulla ja mina ei saa neile külla minna. Kinod ja ujulad on kinni. Suure seltskonnaga ei tohi õues olla.

- Mulle meeldib selle olukorra juures see, et mul on rohkem aega õppida ja saan puhata siis, kui ise tahan. Mulle meeldib, et ma ei pea varakult ärkama ja saan ennast välja puhata. Mulle ei meeldi, et ma ei näe oma sõpru ja et pean teistest inimestest eemale hoidma.

- Mina isiklikult tahaksin käia koolis kohapeal. Koolis on lõbusam keskkond, saab sõpradega nalja visata, ringi joosta ja mängida. Koduõpe mulle väga ei meeldi. Kui on vaja abi küsida, pean kirjutama õpetajale stuudiumisse või e - posti , mis võib tüütuks muutuda. Koduõppel on see hea, et vabal ajal saan põhimõtteliselt teha kõike, mida tahan. Ja kõige parem on loomulikult see, et on vähem tunnitöid.

PLUSSID:

Ei pea vara ärkama, saan kauem magada

Olen rohkem iseseisev

Saan tööd tehes istuda pehmel toolil ja teha vahepause

Saan oma aega planeerida (esimesena teen ära kergemad ülesanded ja hiljem raskemad)

Saan tööd teha vaikuses

Võin õppides süüa

Saan süüa head kodust toitu

Saan sõpradelt abi küsida

Saan õppida, millal ise tahan

Saan arvutis mängid

MIINUSED:

Palju õppida

Arvutis ei jää aega mängimiseks

Kehalist ja muusikat pean ise tegema

Ei saa koolis lõunat süüa ega sõpradega silmast silma rääkida

Ei saa välja minna isegi siis, kui on õpitud. Pean ootama, millal tunnid lõppevad

Kodus tunnen end mugavamalt, kui koolis ja seetõttu olen laisk

Vanem kontrollib rohkem minu töid

Mulle ei meeldi teha kuulamisülesanded

Vahepeal ei saa teemast ilma õpetajata aru

Tüdinen ära kodus istumisest

Ei saa enda hobidega tegeleda ja trennis käia

Osades ainetes antakse natukene palju õppida.

Ei näe sõpru