Lemmikloomad VOL 3

Lemmikud VOL 3

Inglise keele õpetaja Eve Salmistu ja taksikoer Villi

Villi armastab hullult päikest ja seetõttu hüütakse teda päikesekutsuks.

Villile meeldib kangesti miilustada ja musitada, aga samas on ta vinge naabrivalvur. Väiksemagi trepikojast kostuva krabina peale, möirgab Villi nagu lõvi.

Villi sooritas oma  suurima "kangelasteo"  4-kuuselt. Just siis õnnestus tal üksinda kodus olles avada külmkapi uks, mille tagajärjel pudenes põrandale tuhandeks killuks piimakann. Sellest ajast alates, kardab Villi iga väiksematki pauku.

Praegune aeg on Villi jaoks äärmiselt pingeline ja väsitav, sest kogu "teenindav personal" on päevad läbi kodus. See omakorda tähendab, et kõike ja kõiki tuleb pidevalt kontrollida, nii et uneaega jääb väheks.

Taksihärra Villi saab jaanipäeval 8-aastaseks.

Klassiõpetaja Mirjam Pärtel ja pehmekarvaline nisuterjer Finn

Iiri pehmekarvaline nisuterjer Finn on kümnekuune vallatu koerapoiss.

Nime sai ta oma uhke Iirimaa päritolu järgi. Nimelt on Finn lühendatud nimest Finnegan, mis tähendab "heledapäist" ja sobib tema kasukaga nagu valatult.

Finn on äärmiselt nutikas ja terane. Talle meeldib uusi asju õppida ja seega on koertekooli tunnid alati väga oodatud. Üle kõige armastab kutsikaohtu Finn pikki jalutuskäike, soovitavalt metsaradadel, kus saab vabalt ringi joosta ja hüpata. Finnil on üks suur soov. Nimelt tahab ta suurena saada lugemiskoeraks. Seda ametit harjutab ta juba praegu usinalt -  õhtuse unejutu ajal sätib Finn ennast alati voodi kõrvale kuulama.

Ajalooõpetaja Teele Jurtom-Lukašin ja koer Pipilota ning kass Volt

Pipilota on 4-aastane armas ja tubli süle- ning valvekoer. Pipilota on "burhandiini" tõugu (vahva segu bernhardiinist ja puhtatõulisest krantsist). Ta on osav külje alla pugeja ja silituste nõudja. Pipilota armastab puuoksi närida, nooremana tõmbas ka mõne väiksema puu koos juurtega maa seest välja. Suvel meeldib Pipilotale maasikatega maiustada.

Volt

Volt saab suvel 14-aastaseks ja tema lemmiktegevus on magamine. Voldile meeldib aeg-ajalt öösiti laulda või siis maratoni joosta. Varem tegeles Volt toalilledega, nüüdseks on huvi botaanika vastu kahanenud. Eakas kiisu naudib päikest ja kardab tolmuimejat, nagu kohane igale endast lugupidavale kassile.

Füüsikaõpetaja Kairit Loodus ja kääbusspits Juss

Pomeranian tõugu Juss on 1-aastane koerapoiss.

Juss on väga tark ja energiline koer, kelle koolitamine pole mingi probleem. Nimekiri Jussi headest õpitulemusest on pikk: ta oskab käppa anda, tere öelda, patsu lüüa, istuda, lamada, seista, keerutada, rullida, külili visata, perenaise kõrval kõndida, hantlit hoida, asju tuua, käskluse peale kohale minna. Hetkel treenib koerapoiss kodustes tingimustes rallikuulekuse elemente. Juss naudib metsas või pargis lahtiselt jooksmist ja ringi tuiamist ega kaota omanikke kunagi silmist.

Jussiga koos lihtsalt ei ole võimalik sisse magada. Hommikuti hüppab väike spits äratuskella peale voodisse ja kontrollib, et mõlemad omanikud ikka ärkvel oleksid.