Kahvadega tiigist putukaid püüdmas

Teisipäeval, 28.mail käisid algkoolimaja parimad õpilased koos kooli direktori Mait Tõitojaga väljasõidul Pärnus, Pernova Loodusmajas. Teistmoodi koolipäevaga premeeriti 44 õpilast. Sotsiaalpedagoogi Tiina Tampuu sõnul said kutse lapsed, kes kooliaasta jooksul on paistnud silma heade õpitulemuste - ning viisaka käitumisega. See, et väljasõidul osales ka kooli direktor, tekitas loomulikult elevust. Igapäev ei saa ju veeta aega  koos kooli kõige tähtsama mehega ning temaga juttu ajada.

Kui kringel sai söödud, morss joodud, suunduti töötubadesse. Üks grupp osales õppeprogrammis "Tiigielustik", teine grupp programmis  "Organismide rühmad". Tiigielanike töötoast võttis osa ka Tiina. „Käisime tiigist kahvadega erinevaid putukaid püüdmas. Kelle kätte saime, kas vee põhjast või hoopis vee pealt, selle panime kaussi." Kui piisav kogus uurimismaterjali oli koos, suunduti laborisse. Tiina sõnul õnnestus neil näha, kuidas üks putukas sõi teise ära. „Siis pidasime paremaks kiiresti uurimisega alustada. Kartsime, et nii võib karp putukatest täiesti tühjaks saada."  Laboris vaadati kogutud saaki luupidega ja piltide abil selgitati välja putukate liigid. Uurimustöö lõppedes viidi pisimutukad tagasi tiiki.

„Selline õppepäev on väga vajalik ja mis peamine, lapsed olid õhinaga asja juures, neile väga meeldis."  Küsimusele, milliseid uusi teadmisi kogus tema  täiskasvanud inimesena, vastas Tiina kiiresti: „Meie tiikides elab muljetavaldavalt palju putukalisi, kõiki ei saagi palja silmaga näha. Alles siis, kui võtame luubi, saame tuvastada erinevaid vastseid ning teisi imeväikseid tegelasi. Kahvadega tiigist putukaid püüda on ikka väga tore!"