Käib töö ja vile koos

Kooliaasta on täie hooga alanud. Ilmataat ei lase ennast õppetööst häirida ja nii sirab õues päike ning soojakraadid küünivad kahekümne piirile. „Milline mõnus vananaiste suvi", õhkavad ühed. „Kui kohutavalt palav", kiruvad teised. Paraku on elus asju, mida muuta ei saa, seega jääb üle kohaneda ja leppida.

Pargimaja teiste klasside õpilased saavad ilusate ilmade üle ainult rõõmu tunda. Mis nii viga matkata, kui põski silitab päike mitte vihm. Keila linna piiril kasvab üks väga haruldane puu, Liivaaugu tamm. Just sinna matkarada viibki. Klassiõpetaja Riin Pudani arvates on sellist päeva väga vaja, sest  „matkapäev on nagu kokkuvõte kõigest, mida oled ümberringi näinud. Loodusõpetuses just rääkisime kuidas looduses kõik jaguneb, on loomariik, on taimeriik ja siin näevad õpilased seda kõike koos."

Suur ja võimas tamm paneb ahhetama ja õpetajat kuulatakse suure huviga. Uusi teadmisi saadakse selle paari tunni jooksul märkimisväärselt palju. Kaasa on võetud nii mõõdulint kui töölehed, mida usinalt täidetakse. Loomulikult proovitakse puu ümbermõõtu määrata ka ilma abivahendita ja tulemuseks on kümme väljasirutatutud kätega last.

Õpetaja jutustab ka ühest vanast legendist, mis saadab vanu tammepuid. Kui hoiad kätt tammepuul ja soovid midagi, siis pidavat soov täituma. 2.a klassi poisid Nils ja Marken  on igatahes lootusrikkad. „Mina soovisin ja usun ka veidi, et see läheb täide. Aga öelda ma ei tohi, sest siis ei lähe soov täide", on Markeni kindel arvamus. Õpetaja Reet on pisut kõhkleval seisukohal." Mine tea, kas on see tõde või vale, aga uskuma peab. Mina usun ja hakkan nüüd jälgima, kas soovid lähevad täide."

Kui puu all ühiselt pikniku peetakse, ärgitan noori matkajad vestlema. Nii lahe päev, mulle meeldib, väga huvitav, äge ja veel tosinajagu sääraseid  vastuseid saan küsimusele, kuidas matk meeldib. „Olen siin teist korda, käisime siin isaga ratastega sõitmas. Aga ikkagi on lahe!", on Marken veendunud. Sama meelt on klassivend Rasmus. „Sain teada, et see puu on looduskaitse all ja kui sa hoiad kätt seal peal ning soovid midagi, siis soov täitub. Mulle matk meeldib."