Õpetajad õppimas

Tänases avatud maailmas pole imekspandav, kui töötad kõrvuti sootuks teistsugusest kultuuriruumist pärit inimestega. Nii võivad su kolleegideks olla inglased, prantslased, hindud, kreeklased, türklased … Põnev? Kahtlemata! Aga samas ka raske.

Teisest rahvusest õpilased meie klassiruumides ei ole veel päris igapäevane nähtus, samas pole selles ka midagi ebaharilikku. Säärane olukord võib olla aga paras väljakutse koolmeistritele. Katsu sa õpetada eesti keeles looduslugu hiinlasele! Raske, aga õige lähenemise korral siiski võimalik.

See ongi põhjus, miks Keila Kooli viis õpetajat osalevad projektis „Teise kultuuritaustaga õpilaste tõhus õpetamine ja kaasamine."

Projekti peamine eesmärk on tuua Eesti suurimasse üldhariduskooli juurde teadmisi ja kogemusi, kuidas kaasata teise kultuuritaustaga õpilasi uude kultuuriruumi ja haridusse.

Koolil on kogemus nii pagulasperega tegelemisel kui ka vanema hoolitsuseta uusimmigrantide õpetamisel, aga senine toimetulek on olnud pigem intuitiivset laadi.

Nüüd käiakse ise väljas, õpitakse ning saadakse uusi nippe koolitustel, kus keskendutakse just nendele teemadele.

Täpsemat infot ja rohkemat lugemist antud teema kohta leiad järgmiselt leheküljelt:

Fotodel õpetaja Riina Buddell õppereisil Portugalis