15 uut sõpra

Hea on olla rikas ja hea on olla tugev, kuid veel parem on olla armastatud paljude sõprade poolt. Euripides

Keila Kooli 2.a klassi õpilased ei saa sõprade vähesuse üle kurta. Neid leidub klassis, koolis ja isegi Eestimaa teises otsas, Kilingi-Nõmmel. See on suur väärtus, kui tead, et sinust mitukümmned kilomeetrit eemal on klassitäis lapsi, kes on sama vanad, õpivad samuti igapäev arvutamist, kirjutamist, joonistamist, laulmist, teevad sporti ja on vahel suured mürakarud ning naljaninad.

Kilingi-Nõmme Gümnaasiumi 2.b klassi ja Keila Kooli 2.a klassi sõprussuhted on kestnud ligi 2 pikka aastat. Selle aja jooksul on vahetatud kirju, sõbrapäeva  ja jõulukaarte ning –kingitusi. Nüüd aga otsustati silmast silma kohtuda.

Neljapäeval, 9.mail toimuski Pargimajas kaua oodatud kokkusaamine. Esialgu olid küll valdavateks emotsioonideks ärevus ja häbelikkus, aga õpetaja Kaia Kärneri korraldatud mängud aitasid murda jää ning üsna pea  polnud kohmetusest enam jälgegi. Kuna Keila lapsed õpivad tantsuklassis, siis löödi üheskoos tantsugi.

Maastikumäng Harjumaa muuseumis tekitas elevust ja pani proovile nii sportlikud võimed kui suhtlemisvalmiduse. Meeskonnad löödi segamini, koos pidid toimima keilakad ja nõmmekad. Üks mis kindel,  laste suhtlemis- ja koostööoskus väärib ainult kiidusõnu. Seiklusmängu lõppedes peeti Jõe pargis pikniku, mängiti, räägiti juttu ja arutati tulevikuplaane. Tuleb olla kannatlik ja oodata sügist, siis saab  minna vastu külaskäigule Kilingi – Nõmmele.

„Mul on nüüd 15 uut sõpra, " just nii ütlesid paljud õpilased, lehvitades hüvastijätuks 2.b klassile.