Meeskonnatöö. Ka seda tuleb õppida.

Reedel, 18.jaanuaril toimus klassivanemate kogu meeskonnakoolitus, mille eestvedajaks oli huvijuht Triinu Reedik. Koolitus toimus koostöös Keila Noortekeskusega. Päeva aitas läbi viia noorsootöötaja Laivi Tammejuur.

Huvijuhi Triinu Reediku sõnul oli säärane koolitus hädavajalik, sest alles tööd alustanud 4.-8.klasside õpilastest koosnev klassivanemate kogu on suur, kokku ligi 70 õpilast. Sel korral osalesid koolitupäeval 4.-6. klasside õpilased. „Nii suures grupis paratamatult üksteist väga hästi ei teata. Säärane koolituspäev aitas paremini tuttavaks saada."

Klassivanemate kogu eesmärk on ühiselt korraldada ja aidata läbi viia koolis toimuvaid üritusi. See omakorda eeldab, et noored oskavad suhelda ja kootööd teha. „Koostööoskus on väga oluline. Usun, et läbi selle koolituse tekkis neil teadmine – me oleme üks meeskond ja tegutseme ühise eesmärgi nimel."

Päeva esimeses pooles tegeleti peamiselt meeskonnatööga. Läbi erinevate harjutuste õpiti kontakte looma, üksteist kuulama, koostööd tegema. Triinu pilgu läbi vajab enim harjutamist just kuulamine. "Eks see iga on ka selline, et kui teine räägib, siis ma ei pane seda hästi tähele, sest mul on mõte ja tahan seda kohe jagada. Enesedistsipliini on vaja arendada, millal ma kuulan ja millal ise räägin."

Päeva teises pooles jagati grupp kaheks. Kui ühed tegelesid kokandusega, siis teised osalesid  grupitöös. Ühine söögitegemine nõuab samuti meeskonnas töötamise oskust – tuli jagada ülesanded, jälgida kaaslast, vajadusel ulatada abikäsi. Mõlemad grupid said hästi hakkama. „Üks grupp valmistas lavaširulle ja biskviidikooki, teine juustukorvikesi ja puuviljasalatit. Kõik söögid olid väga maitsvad!" on huvijuht Triinu rahul.

Otseseid liidreid sellel koolitusel esile ei tõusnud. „Liidrite tekkimine on väga situatsioonipõhine, seda näitasid ülesanded, mida tuli lahendada viieliikmelistes gruppides. Sellises vanuses laste puhul sõltub palju hetkemeeleolust, kellega oled koos  ja mis ülesannet pead täitma."

Triinu Reediku jaoks sai täidetud koolituse peamine ülesanne, tekitada grupis meie tunne. „Naid said selle meie tunde ja selle pealt on juba hea edasi liikuda."