Võimlemispidu RETRO või siis ETNO

Keila Koolis toimus 31. jaanuaril võimlemispidu "RETRO vs ETNO".

Meeleolukaid tantsu- ja võimlemisnumbreid esitasid 4.-12. klasside õpilased.

Näha sai nii keerulist koreograafiat, julgeid saltosid kui lihtsaid tantsusamme. Muusikavalik oli lai - tantsiti kunagiste kui ka praeguste menulugude saatel. Kostüümid olid valitud vastavalt tantsu sisule ja muusikale. Saal oli publikust pingul. Kõik esinejad võeti vastu suure aplausiga ja lavalt ära saadeti veel suuremaga.

Publiku lemmikuks osutusid 9 c klassi poisid ja nende lustlik tants keppidega. Tänu tormilistele emotsioonidele tuli kava esitada lausa kaks korda järjest.

Ligi tunnist programmi jälgis ka auväärne žürii koosseisus: kooli direktor Mait Tõitoja, õppealajuhataja Heli Uustal, kehalise kasvatuse õpetaja Kristel Kahro, kooli vilistlane ja kehalise kasvatuse õpetaja Simo Savila ning õpilasesinduse president Henri Heinleht.

Heli Uustalu sõnul olid etteasted lõbusad, hoolega läbimõeldud ja korralikult ettevalmistatud. "Noored on lihtsalt andekad! Riietega oli nähtud vaeva, muusikat oli hoolega valitud. Mulle meeldis!"

4.- 6.klasside vanuserühmas saavutas II koha 4 f, kes õppealajuhataja sõnul võlus publikut just mitmekesisusega. „Nende kavas oli kõike – etnot, retrot, võimlemist, tantsu."

7.- 12.klasside arvestuses saavutas esikoha liitgrupp, mis koosnes 8 b, c ja f klassi õpilastest. Heli jaoks olid nemad kõige meeldejäävamad. "Neid oli palju, hea muusikavalik, stiilsed riided. Kokku oli saanud kooslus, kes nautis laval olemist."

Kehalise kasvatuse õppetooli juht Annika Ruven oli peo lõppedes rahulolev, sest kõik sujus, meelolu oli hea, publik toetav ning esinejad said kavadega suurepäraselt hakkama. „Eriti kiidan neljandaid klasse. Esimest aastat suures majas, see pole kindlasti kerge. Aga nad said väga hästi hakkama, jätkaku samas vaimus!"

Õpetaja Ruveni sõnul ei ole võimlemispeo eesmärk mitte võit vaid tähtis on osavõtt. "See oli üks suur omavaheline koostöö. Julgustan kõiki osalema 2020. aasta võimlemispeol!"

4.- 6. klasside arvestuses:

I koht   5 b klass

II koht  4 f klass

III koht  4 c klass

7. – 12. klasside arvestuses:

I koht  8 b, c, f klasside liitrühm

II koht  7 a ja e klassi liitrühm