« Tagasi

Pane tähele ja loe kindlasti!

Lugupeetud vanemad!

Seoses kiiresti leviva koroonaviirusega, oleme saanud vanematelt kirju, mis seotud reisilt naasmisega.

Suhtlesime täna, 11.märtsil, Terviseametiga ja uurisime, kuidas oleks kõige õigem praeguses situatsioonis käituda.

Selleks, et viia risk miinimumini, on palve järgmine:

  • Kui saabute lähiajal reisilt või olete seda juba teinud, siis palume jätta laps/lapsed kindlasti 7 päevaks koju, et jälgida tema/nende tervist.
  • Kui olete saabunud riskipiirkonnast või keskmise riskiga piirkonnast, siis palun kindlasti jääda koju 14 päevaks. 

Lapse/laste koju jätmine tähendab seda, et õppimine toimub iseseisvalt ja/või koos vanemate abiga. Õpilane saab e-päeviku vahendusel teha järgi kõik tunnis tehtud tööd. Kui tekib küsimusi, siis tuleb viivitamatult pöörduda klassijuhataja või aineõpetaja poole. Teeme omaltpoolt kõik, et aidata lapsel/lastel kodus õppida.

Lapse/laste koju jäämine tähendab seda, et TÕESTI OLLAKSE KODUS. Kindlasti ei tohi koju jälgimisele jäetud noor osaleda huviringides, käia kinos ja kaubakeskustes.

Miks palume koju jääda ka siis, kui te pole viibinud reisil riskipiirkonda? Ainult nii saame vähendada võimaluse koroonaviiruse levikuks. Kuigi lennujaamad on Terviseameti sõnul vähem ohtlikud, siis lennukis on väga suur risk haigestuda. Suletud ruum, tihedalt koos istuvad inimesed – säärased olukorrad on hetkel kõige halvemad ja riskirohkemad.

Jälgides praegust olukorda, soovitame hetkel jätta ära kõik reisid väljapoole Eestit. Samuti soovitame vältida osalemist suurtel rahvakogunemistel. Neid nõuandeid on jaganud Terviseameti töötajad, arstid ja erinevad ministrid.

Meie tervis on meie endi kätes. Takkajärele tarkus koroona puhul meid ei aita. Seepärast käitugem kohe õigesti, oleme vastutustundlikud ning hoiame üksteist.

 

Lugupidamisega,

direktor Mait Tõitoja 

õppealajuhatajad Ahti Noor, Heli Uustal, Helen Pert, Kaja Peetris