Loe ikka raamatuid!

Kui inimeste sekka ei tohi minna, teatrisse ei pääse ja kinno ei saa, siis mida teha?

Õige vastus on – tuleb lugeda!

Avame uue rubriigi, kus Keila Kooli töötajad soovitavad lugemist. Ehk on sul mõni neist  riiulis olemas, aga pole jõudnud või tihanud kätte võtta? Nüüd on õige aeg seda teha. Varsti pole jälle selleks mahti.

Mait Tõitoja, direktor

Valdur Mikita

MIKITA KEELEAABITS. PÕLISKEELE OMAILM

2019. aasta, eesti keele aasta suurepärane väljaanne. Keel ja maastikud (minu jaoks on see sidumispunkt uuesti kodukohaga)

Lühike tutvustus:

Autori keeletunnetus on suurepärane ja peaks olema iga abituriendi lektüür, arvestades seda, et president Kersti Kaljulaid tsiteeris ühte luuletust oma pidupäevakõnes. Mulle oli keelemaastikud väga südamelähedane teema. Kirjaniku sisemaailmast saab hea ülevaate. Peatükk „Sõna jõud" tuleks teha teismelistele kohustuslikuks.

Miks lugeda?

Keele ja elu seosed on selged ja konkreetsed. Kirjaniku oskus sõnadega mängida ja see mäng on huvitav. Väga inspireeriv.

Mari-Liis Bozzi, õpetaja/HEVKO

Oliver James

ASI POLE GEENIDES. TÕELISED PÕHJUSED, MIKS LAPSED SARNANEVAD OMA VANEMATEGA

Tegemist on teaduskirjandusega (käsiraamat, lapsepsühholoogia).

Lühike tutvustus:

Antud raamatu autor toob välja palju mõjuvaid põhjuseid, miks just kasvukeskkond on olulisim tegur meie elus. Geenidega saame vanematelt kaasa füüsilise välimuse omadused. Kasvukeskkond lapsepõlves  mängib suurt rolli meie hilisemas täiskasvanuelus. Kui teame, et meie veidrused või eripärad tulenevalt keskkonnast, mitte geenidest, siis on meil endil võimalik  võtta vastutus ning neid vajadusel muuta.

Miks lugeda?

Selles raamatus võib igaüks enda või oma lähedase ära tunda. Samuti annab see raamat teavet laste ja ka täiskasvanute käitumise tagamaadest.

Kaja Peetris, õppealajuhataja, usundi-ja kultuuriloo õpetaja

Yuval Noah Harari

HOMO SAPIENS. INIMKONNA AJALUGU

Tegemist on filosoofilise taustaga ajaloolise raamatuga.

Lühike tutvustus:

Inimkonna ajalugu koopast küborgini. Põnev lugemine.

Miks lugeda?

Haarav käsitlus, kerge lugeda. Ei saanud käest ja lugesin poolteist ööpäeva järjest.

Raamatul on ka teine osa „Homo Deus. Homse lühiajalugu." Aga see ootab vaheaega, et saaks katkestamatult lugeda.

Kai Kulbok, huvijuht

Raamat:

Loen hetkel ühte väga vahvat raamatut.

Andrus Kivirähk

MAAILMA OTSAS - PILDIKESI HEADE INIMESTE ELUST

See on ilukirjandus, muhe eesti elu.

Lühike tutvustus:

Raamat kirjutab eesti inimestest ja erinevatest karakteritest. Sellistest, keda me ka igapäevaelus ära tunneksime, nende tegemistest ja elust, kuidas nad omavahel kokku puutuvad jne.

Miks lugeda?

See on väga muhe lugemine, raamat on hästi positiivne ja nagu Kivirähkile kohane, väga kaasahaaravalt ja kirjutatud.

Kadri Pihelo, kommunikatsioonijuht

Tiit Pruuli

EÜE JÄLG. PILDIKESI ÜLIÕPILASNOORSOO ELUST

See raamat on segu ajaloost, ilukirjandusest, päriselust – üks mõnus kompott, mis vürtsitatud suures koguses huumoriga.

Lühike tutvustus:

Raamat annab tõese pildi EÜE ajaloost ja malevlastest. Rühmad, inimesed, malevalaste igapäevaelu – see kõik ei ole väljamõeldis vaid kunagine reaalsus.

Miks lugeda?

Tõeline nostalgialaks, eriti nende jaoks, kes ise kasvõi ühe suve EÜEs veetnud. Äratundmisrõõm. Hea tuju garanteeritud. Uskumatult tobedad ja naljakad lood, mis aastakümneid tagasi ei olnudki nii imelikud.