Räägime koroonast

Lugupeetud lapsevanem, hea õpilane!

Seoses koroonaviirusega palume järgida kõiki reegleid ja suhtuda olukorda tõsiselt. Ettekirjutused on tehtud meie endi tervise huvides ja ikka selleks, et püsiksime terved ja saaksime käia koolis.

COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köhapalavik ja hingamisraskused.

Viiruse peiteperiood on 2-14 päeva, keskeltläbi 5 päeva.

Kui tunned, et enesetunne muutub päeva jooksul halvaks (pea- või kurguvalu, köha, palavikutunne, külmavärinad, väsimus) palun pöördu kohe tervishoiutöötaja poole. Tema teavitab vanemaid ning õpilane läheb kas ise koju või tuleb talle vanem järgi.

Kui õpilane on kodus haige, tuleb pöörduda perearsti või pereõe poole. Nemad otsustavad, kas on vajalik teha COVID analüüs.

Kui õpilane peab tegema analüüsi, siis palume tal kodus viibida kuni vastuse saamiseni. Positiivse vastuse korral jääb õpilane koju kuni tervenemiseni - kuni COVID vastus on negatiivne.

COVID viirusnakkuse korral peres tuleb õpilasel jääda kaheks nädalaks isolatsiooni.

Kui peres on olnud keegi (ema, isa, õde, vend, vanaema, vanaisa) lähi- kontaktis COVID viiruse kandjaga ning viibib kodus isolatsioonis, siis tohib selle pere õpilane tulla küll kooli, aga viibida majas ainult maskiga.

Terviseamet võtab kooliga ühendust ja teavitab kinnitatud COVID-19 diagnoosist ning selgitab välja inimesed, kes olid haigestunud inimesega sümptomaatilisel perioodil lähikontaktis. Tuvastatud isikud jäävad koju isolatsiooni 14 päevaks ning jälgivad oma tervist. Ülejäänud koolitöötajad ja õpilased jätkavad oma tavapärast elu.

Haigussümptomite ilmnemisel tuleb koheselt võtta ühendust perearstiga.

Soovitav on kasutada koroonaäppi "HOIA".