« Tagasi

Koolitund matkarajal

Reedel, 30. oktoobril osales loodemaja 9. klass loodusõppepäeval "Mereprogramm", mida viis läbi Muraste Looduskooli õpetaja.

Seekord tuli koolitunnis matkata ning rada algas Suurupi poolsaare alumise tuletorni lähedalt.. Retkejuht Rauno Masing rääkis õpilastele mereloomadest ja -lindudest, vetikatest, kivimitest, keskkonnast. Matkalised said oma käega katsuda liivakivi, paekivi, graniiti jt kivimeid. Prooviti ka söödavat pruunvetikat – põisadru ning rannal kasvava kibuvitsa vilju. 

Retkejuht näitas enda seljakotist välja võetud kalasid (räime ning lesta), mis olid sama päeva hommikul merest püütud. Väike lest oli veel elus ning õpilased lasid ta rõõmsalt merevette tagasi. Lisaks kaladele oli matkajuhi kotis peidus väikese hallhülge nahk, mis oli tema enda pargitud. 

Matkarajal, mis kulges mööda mereäärt, rõõmustasid loodusvaatelejaid luiged, ristpardid ning haigrud. Suurt huvi pakkusid õpilastele meretuulte – ja tormide tõttu viltu kasvanud puud, suured rändrahnud, allikad, kivimikihtide paljandid.

Vaikuseminutite ajal vaadati merd ja kuulati looduse hääli. Päev lõppes piknikuga. Oli üks tõeliselt vahva koolitund!

Loo autor:

õpetaja Julia Guljajeva