Lennukad ideed tõid tunnustuse

24. novembril toimus Eesti Rahvusringhäälingu uudiste maja I stuudios kodanikupäeva tänuüritus, kus autasustati ideekonkursi "Mina suudan" võitjaid.

Keila Koolist pälvisid preemia Lisete Talvar (7.a klass), Emma Marii Randpere (7.b klass) ja Johanna Viktoria Jõe (7.b klass). Õpilasi juhendas eesti keele- ja kirjanduse õpetaja Karina Kirisberg.

Konkursi eesmärk oli innustada koolinoori mõtlema noorte, oma kogukonna- ja ühiskonna heaolule ning tervise ja turvalisuse parandamisele. Noortelt oodati ideid ja ettepanekuid, kuidas nad ise saaksid probleeme lahendada, kas läbi vabatahtliku tegevuse või kodanikualgatuse korras.

Stipendiumid, tänukirjad ja kommikarbid andis õpilastele üle rahvastikuminister Riina Solman. Kolm preemiat jagati välja põhikooliastmes ja kolm gümnaasiumiastmes.

Keila Kooli õpilased said auhinna põhikooliõpilaste vanuserühmas. Esimest kolme kohta üritusel ei eristatud, neid kõiki nimetati võidutöödeks.

Rahvastikuminister andis välja ka kodanikupäeva aumärgid 15 Eesti kodanikule silmapaistvate tegude eest ning kultuuriminister Tõnis Lukas kuulutas välja aasta kodaniku 2020. Tiitliga pärjati Terviseameti hädaolukorra meditsiinijuht Arkadi Popov.

Pärast ametliku osa lõppu tänasid nii rahvastiku- kui kultuuriminister isiklikult Keila kooli õpilasi. Säärane ootamatu seik jääb noortele kindlasti kauaks meelde. Samas aitab see mõista, kui oluline on olla aktiivne ühiskonnaliige - meie endi käes ongi võti, mis aitab ümbritsevat paremaks muuta.

Palju õnne preemia võitjatele!