Mis oleks, kui...?

Koolis tuleb käia. Kõigepealt algkoolis, siis põhikoolis. Sellest kohustusest ei saa ega tohigi kõrvale hiilida. Gümnaasiumisse võib minna, aga ei pea. Targem on siiski minna.

Selleks, et koolis käimine oleks tore, saame ise palju ära teha. Kõige tähtsamad on toetavad kaaslased ja õpetajad. Huvitavad koolitunnid. Põnevad väljakutsed. Lahedad üritused. Kõik see on võimalik, kui koolis valitseb koolirahu. Hea kool on see, kus kedagi ei kiusata, mitte keegi ei jää üksinda ning iga koolipere liige tunneb end olulisena. Kõik see kokku moodustabki koolirahu.

Koolirahu mudel valmis Soomes 1990. aastate alguses. Eestis sõlmitakse koolirahu lepinguid alates 1999. aastast. Lepingu allkirjastamise kuupäevaks on alati 1. september. Igal õppeaastal valitakse üks linn, kus tarkusepäeval toimub üleriigiline koolirahu väljakuulutamise pidulik tseremoonia. Sel õppeaastal on koolirahu linnaks Võru. 2021/22 õppeaastal võib selleks saada hoopis Keila.

Selleks, et koolirahu valitseks terve õppeaasta vältel, tuleb ise vaeva näha. Kõik tegevused ja sündmused, mis aitavad tagada rahu, rõõmsa meele ja soovi õppida, on oodatud ning teretulnud. Koolirahu linn ja teadustempel saavad just nii olla teistele inspiratsiooniks ja eeskujuks.

Seetõttu ongi Keila linn ja kool jõud ühendanud. Põhikooli huvijuht Sigrid Oras lükkas vankri veerema ja kutsus kokku koolipoolse väikse meeskonna. Ikka selleks, et koos mõelda, ideid genereerida, mõttejupid idanema panna. Loova meelega koolmeistritelt tuli intrigeerivaid ettepanekuid nagu varrukast. Alates ühistest filmiõhtutest, komplimentide töötubadest ja mänguvahetundidest, lõpetades õpetajate ja vanemate koolitustega.

Seeme on mulda pandud. Nüüd tuleb seda kasta ja väetada!