Sõrmejäljed, fotorobot ja veel palju muud

Teisipäeval, 10.detsembril said neljandate ja viiendate klasside õpilased ümber kehastuda politseinikes. Tegemist ei olnud näidendi või niisama karnevaliga, koolis käis külas Eesti Politseimuuseum.

Kui mõelda tagasi enda varasesse lapsepõlve, siis unistuste töö oli mänguasjadepoe müüja. Politseinik või tuletõrjuja pole soovide nimekirjas kunagi olnud, sest need ametid tundusid juba siis liiga ohtlikud. Vaatamata ohtlikkusele unistavad nii mõnedki poisid ja tüdrukud just nendest ametitest. Kindlasti on politseiniku töö juures palju põnevat - kurjategijate püüdmine, sõrmejälgede võtmine, õigluse jalule seadmine ja tuhat muud filmidest nähtud asja.  Reaalne elu on siiski midagi muud.

Eesti Politseimuuseum pakkus kahe tunni jooksul õpilastele erinevaid tegevusi, mis aitasid mõista  politseiniku igapäevatööd. Võeti näpujälgi, katsetati käeraudu, prooviti maha suruda mässu. Muuseumil olid kaasas kahed prillid. Ühed, mis ette pannes muutsid maailma nagu oleksid liiga palju alkoholi tarbinud, teised andsid  pildi narkojoobes inimese maailmatunnetamisest.

Lõpetuseks kehastus õpetaja Marge Kannel kurikaelaks ja õpilased püüdsid „vilksamisi nähtud" kommiröövlist luua pilti fotoroboti abil. Paraku osutusid tagaotsitav ja fotorobot väga erinevateks.

Jääb vaid loota, et pärast tänast soovib nii mõnigi poiss või tüdruk  suureks saades õppida politseinikuks. Pöidlad pihku!