Uudiste Kogu

Haridus- ja teadusministeerium on avanud taas aasta õpetaja konkursi (https://www.hm.ee/gala).
See on üks võimalus, kuidas tänada õpetajaid ja väärtustada õpetaja elukutset.

Soovime sellel aastal ka Keila Koolis laiapindsemat kaasamist õpetaja tunnustamisse.

Hea Keila Kooli sõber, kui Sa soovid tänada, tunnustada ja esile tõsta mõnda Keila Kooli õpetajat, siis palume Sul teha seda siit: https://forms.gle/bWZxVmhzqF7rL1qR8


Küsime vaid tunnustatava õpetaja nime ning põhjendust, miks teda tunnustada. Põhjenduse põhjalikkus on oluline ja mida selge, pikem ja konkreetsem see on, seda suurem saab olema ka tunnustus.

Hõbediplom vabariiklikult muusikaolümpiaadilt

15.-16.märtsil toimus Eesti muusika Alma Materis, Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias XII vabariiklik muusikaolümpiaad, kus osales ka Keila Kooli 9.b klassi õpilane GABRIELA EHALILL SKALKINA. Tema tulemus oli hõbediplom.
Võrreldes mõne teise aineolümpiaadiga, koosneb muusikaolümpiaad viiest erinevast osast:
1) muusikaline omalooming (varem ettevalmistatud)
2) laulu esitus (varem ettevalmistatud)
3) võõra nooditeksti laulmine
4) võõra rütmiharjutuse esitamine
5) kirjalik töö, mis on koostatud muusika ainekava III kooliastme õpitulemuste, Eesti Kontserdi
veebilehe ja ajakirja „Aplaus“ 2023 kevad/sügis numbri põhjal.
Gabrielat juhendas õpetaja Anu Matteus.

PALJU ÕNNE!

Emakeelenädal Pargimajas on jõudnud lõpusirgele.

Nädala jooksul said Pargimaja õpilased võtta osa etluskonkursist, etteütluse kirjutamisest, kaunima ärakirja ning omaloomingu konkursist. 1.f klassi õpilased kohtusid veebi vahendusel kirjanik Kristiina Kassiga. Raamatukogus on vaatamiseks näitus aabitsatest läbi aegade.

Kui etteütluse ja etluskonkursi tulemused on tänaseks teada, siis ärakirja ning omaloomingu konkursi tulemused selguvad järgmisel nädalal.

Aitäh kõigile asjaosalistele meeleoluka nädala eest!

Pargimajas tähistati eile emakeelepäeva etluskonkursiga.  Oma luuletuste etlemisoskusega võtsid mõõtu 1.- 3. klasside õpilased. Kokku osales 29 õpilast. Žüriisse kuulusid õpetajad Ebelii Barndõk, Marge Asik, Mati Velme, raamatukoguhoidja Varje Mägi ning näitleja Veljo Reinik.

Tulemused olid järgnevad:

1. klasside arvestuses I koht Anna Brizmer (õp. Kairi Arula), II koht Lauren Tigane (õp. Pilvi Kula), III koht Rebeka Kaldre (õp. Pilvi Kula).

2. klasside arvestuses I koht Ragnar Ahtama (õp. Leelo Tamkivi), II koht Sonja Lena Hütsi (õp. Leelo Tamkivi), III koht Marta Saidlo (õp. Riina Kink) ja Marti Piir (õp. Ülvi Aavik).

3. klasside arvestuses I koht Darina Primakova (õp. Maria Veskla), II koht Kaileen Külasalu (õp. Maria Veskla), III koht Meribel Surva (õp. Anastasia Rikk).

Täname kõiki osalejaid ning nende juhendajaid.

Emakeelepäeva tähistatakse 14. märtsil, Kristjan Jaak Petersoni sünniaastapäeval. Keila Kooli humanitaariainete õppetool tutvustab distantsõppepäevadel loodud emakeelepäeva tarbeesemete kavandeid.

Seitsmenda klassi õpilaste ülesanne lõimus informaatikaga: tarbeese tuli visandada ruumiliselt keskkonnas Tinkercard. Kaheksanda klassi õpilaste tarbeeseme kavandid valmisid koostöös oskusainete õppetooliga.

9.–12. klassi õpilased vaatasid taevasse, otsides pilvedest sõnumeid. O-tiiba on vaatamiseks välja pandud näitus taevalistest taiestest.

13. märtsil 2024 toimus Tabasalu Koolis 36. Liivide etluskonkursi Harjumaa eelvoor, kus osales 24  õpilast.

Žüriisse  kuulusid näitleja Katrin Karisma, Tabasalu Kooli eesti keele ja kirjanduse õpetaja Kadi Soop ja Tabasalu Gümnaasiumi õpilane Ralf Kannenberg.

Etluskonkursil saavutas esimese koha Keila Kooli  5.b klassi õpilane Ella Marie Mäger, kes  esindab maakonda riikliku etluskonkursi lõppvoorus Liivi Muuseumis laupäeval, 13. aprillil 2024. Õpilast juhendas õpetaja Elle Mähhar.

Õnnitleme!

Humanitaarainete õppetool

PartnerAkro osales hiljuti Acro Spring Cup võistlustel, millest said osa ka paljud Keila Kooli õpilased.

8-13 vanusklassis saavutasid üleeestilistel karika võistlustel teise koha Karola Kaljuse, Saara Neumanni ja Aurelia Säde kolmik. Nad on kohutavalt palju vaeva näinud ja selle tulemuse saamine on väga kiiduväärt.

Gümnaasiumi matemaatika olümpiaadil saavutas 10 klassi õpilane Karl Altermann 3.-4. koha.

Keila Koolist osalesid veel Johanna Viktoria Jõe, Emma Marii Randpere ja Martin Lillemets. 

Kõigi õpilaste õpetaja on Andres-Aare Tooming. 

Sõbrakuu alguses nägi katsetamiseks ilmavalgust Helkurite projekt, mille raames tutvustati osadele põhjamaja õpilastele erinevaid helkureid, helkuresemeid ja kontrolliti ka helkurite olemasolu välisriiete küljes.

Kuna tegemist on uue projektiga ja selle käima saamine nõudis pikalt ettevalmistusi ja aega, ei jõudnud see veel kõikide klassideni. Uuel õppeaastal läheb projekt uuesti käima täies hoos ja seda kohe, kui esimesed pimedad õhtud ja hommikud on saabunud. Projekti raames tuleb ka loovtööde konkurss, millele on sponsorid autasud välja pannud.

Projektile andsid kõvasti hoogu ka meie esimesed sponsorid, kes jagasid helkureid õpilaste jaoks: Legrand, Harju Elekter ja Transpordiamet kes pani välja ka helkuriteemalise näituse kooli raamatukogus. 

15. ja 16. veebruaril toimus ajaloo-olümpiaadi maakondlik eelvoor.

Keila kooli õpilastest saavutas parima tulemuse Rando Estorn 12. klassist, kes pääses edasi vabariiklikku vooru.

Edukalt esinesid veel põhikooli õpilastest:

6. klass Noora Valdek (õpetaja Johanna Rozin).

8. klass Arti Johkem (õpetaja Johanna Rozin).

9. klass Kaur Vilipuu, Ott Mälter, Maria Zaharova, Ralph Robert Kilkson, Heliis Marii Raun (õpetaja Allie Vernik).

Karl Kold (õpetaja Marge Kannel).

Gümnaasiumi astmes saavutasid hea tulemuse:

Maailm II maailmasõja lõpust Vietnami sõja lõpuni

Mathias Lambing (õpetaja Kadri Ottis).

Koit Kukk (õpetaja Marge Kannel),

Katoliku kirik keskajal

Rando Estorn (õpetaja Marge Kannel)

Aitäh kõikidele osalejatele!

31. jaanuaril ja 21. veebruaril toimusid matemaatika olümpiaadi piirkonnavoorud. 

Keila Kooli esindasid: 

4. klass: Anell Kink, Marleen Peterson ja Andreas Noor

5. klass: Mari-Ann Merimaa, Keidi Roos ja Hendrik Raudjärv

6. klass: Berenike Eleanore Schmidt, Rasmus Randviir  ja Simon Erala

7. klass: Mariann Piir, Marta Taklaja, Andre Jaanikivi

8. klass: Anni Merilain, Kadri Liis Idarand, Ander Ööbik, Pärt Paalaroos

9. klass: Keron Joasoon, Andrei Pisarau, Risto Laur, Karl-Mattias Allikmäe

10. klass: Karl Altermann, Johanna Viktoria Jõe, Emma Marii Randpere, Martin Lillemets

Meie kooli parima tulemuse saavutas Pärt Paalaroos (I koht 8. klasside arvestuses) ning ühtlasi sai ta kutse olümpiaadi lõppvooru. 

Märkimisväärse 5. koha sai 9. klasside arvestuses Risto Laur.

Aitäh kõigile õpilastele ja nende juhendajatele!

Keila Kooli gümnasistidel on võimalik õppekava raames osaleda erinevatel valikainete kursustel.

12 ja 19.02 toimus valikaine LIIKUMINE JA REAAL II,  kursuse „Vastupidavus ja rakenduslik ujumine“ raames veeohutuse praktikum, mida aitas läbi viia koolitaja Maria Trei.

Maria Trei sõnul: "Rakendusliku ujumise õppe raames said osalejad mõelda, mida tähendab ohutus veekogu ääres ja veekogu peal. Proovida mis tunne on ootamatult või pimedas vette kukkuda ja kuidas end ise ära päästa. Kuidas märgata hätta sattunud kaaslast ja kuidas teda abi saabumiseni vee peal hoida. ".

Kõik said proovida tuua põhjast üles mannekeeni, seda transportida, veest välja tõsta ja elustada. Ei olnud üldse kerge! Vastupidi, väga raske ja sellest ka arusaam, et ärge pange oma elu ohtu! Teid päästa on väga-väga raske, kui mitte pea võimatu.

Kõik osalejad vaatasid lisaks filmi  „Peata oma sõbrad“ https://www.youtube.com/watch?v=grJfhSYsZFQ&t=6s

Rakenduslik ujumiskursust Keila Koolis aitasid läbi viia: Koolitaja Maria Trei, Ruth Lee veepääste- ja elustamismannekeenid tõid kohale ja juhendasid Mohnist Indrek ning Märt, mannekeeni päästmist jälgis Ujumisliidu projektijuht Kirsti Mäesepp.

Õpetaja

Ülle Välk

Kehaline kasvatus

11. klassi “Kirjanduse ja filmi” ja „Filmi tegemiste“ kursuste noored jagavad oma kogemusi ja õppetunde läbitud kursustest.

Kokku osales sel aastal kursustel 17 õpilast ning valmis 4 lühifilmi. Lisaks õpetajatele Brita Rikkolasele ja Hurmi Väljamäele käisid töötube läbi viimas Roland Teeäär, Mari Liis Keevallik ja Anna Maria Jäetma. Kõige rohkem toetas filmi tegemist Roland Teeääre monteerimise töötuba. Kasulikud ja meeldejäävad olid Mari Liis Keevalliku õpituba produtsendi tööst ning Anna Maria Jäetma dubleerimise ja subtiitrite kirjutamise töötuba. Mitme kuu jooksul valmisid lühifilmi treiler ja lühifilm. Filmid rääkisid detektiivist, kes lahendab Keilas sarimõrvu; taksojuhist, kes satub sekeldustesse maffiaga; hirmutavast metsalaagrist ja juhtumistest unenägude maailmas. Õpilased said end proovile panna filmi skripti kirjutamisest kuni monteerimiseni välja ning said teadmisi filminduse eri aspektidest. Lisaks praktilisele kogemusele vaadati ka erinevaid filme, mida pärast koos analüüsiti. Vaadatud filmide hulgast toodi välja “Roheline raamat”, “Risttuules” ning “Kahtlus”. Veel käsitleti täpsemalt filmimuusika teemat, filmitüüpe ning filmi valmimise etappe. Kõige eredamad mälestused saadi lühifilmi tegemisel ja grupiga koostööd tehes. Tuli ette vahvaid apsakaid ning nalja sai palju. Soovitused järgnevatele kursustel osalejatele olid sellised: olge julged ja laske mõtetel voolata, planeerige oma aega hästi ning varuge lisaaega, kuna ette võib tulla ootamatuid takistusi. Õpilaste kommentaarid kursuste kohta: “Kõige eredamalt jääb meelde uute teadmiste ja kogemuste saamine, praktiline katsetamine ja tegutsemine; filmide, mida ise poleks valinud, vaatamine ja analüüsimine ning uute vaatenurkade leidmine filmi vaatamisel - kadreering/plaanid, kuidas on filmipildiga antud edasi seda, mida sõnadega ei väljendatud ehk need väikesed detailid, mida peab keskendunult jälgides tabama.”

Autor: Kadri Käpa, 12.a

Artikkel ilmus Noortelehes 01.03.2024

16.-17. veebruaril toimus Kehras järjekordne noorteühingu TORE vabariiklik konverents, tegelikult kahepäevane talvelaager. Keila Koolist osales 12 TORE noort. Lisaks ühingu aastakonverentsile saime osa tutvumismängudest, vahvatest töötubadest, stiilipeost, TORE sünnipäevast ja meeskonnamängust. Kohtusime tuttavatega suvekoolist. Keila TORE ringist kasvanud Mari-Liis Blumkvist sai oma aktiivse TORE- tegevuse eest vabariikliku tunnustuse.

Ootame juba põnevusega uusi kohtumisi ja toredaid tegevusi suvekoolis.

6. klasside Eukleidese rühm ühendas 23. veebruari matemaatika tunnis matemaatika teema "Tsentraalsümmeetria" Eesti vabariigi aastapäevaga, mille tulemusena valmisid sinimustvalged mandalad.

dav

Keila Kool osales 9.veebruaril piirkondlikul füüsika olümpiaadil.

Edukaimaks õpilaseks oli Risto Laur 9.F klassist, kes saavutas põhikooli arvestuses 90 osaleja seas 9. koha.

Õnnitleme!

Head vabariigi aastapäeva! Vaasid pidupäeva lilledele.

15.02 toimus Kiilis Harjumaa koolidevahelised võistlused võrkpallis 7.-9. klassi tüdrukutele. Meie kooli võistkond saavutas tihedas konkurentsis auväärse 3. koha. Õnnitleme tüdrukuid võimsate mängude eest!

5.–9. veebruaril toimus põhjamajas traditsiooniline Enn Soosaare nädal, mida tähistati emakeeletundides. Soosaare nädala käigus valmistasid 9.–11. klassi õpilased veebipõhises graafilise disaini rakenduses Canva infograafiku, mille abil tulevikus Enn Soosaart tutvustada saaks. Humanitaarainete õppetool tänab kõiki osalejaid!

Helkurite projekti loomingulise konkursi info:

Projekti raames õpitu kinnistamiseks teevad õpilased omaloomingulise töö “Silmapaistev sõber”.

Selleks moodustage klassis 4-liikmelised tiimid.

Oluline on, et teosest tuleks välja pimedal ajal nähtavaks olemise tähtsus.

Teos peab vastama teemale ja olema pimedas nähtav (eksad värvid, valgus, helkurid).

Valminud töödest parimad palume saata: 

Karoliina.kreem@keilakool.ee või eve.hint@keilakool.ee

Füüsilised tööd võib tuua klassi W209 või S208.

Tööde esitamise tähtaeg 23.02

Tulemused kuulutame välja 11.03 

Parimatest parimad tööd saavad autasustatud.

Saviringi lapsed tervitavad draakoni aasta saabumise ja sõbrapäeva puhul! Piltidel meisterdused, kui teemaks on draakonid ja lahutamatute sõprade vaasike.

Reede õhtul toimus Pargimajas taas lugemist armastavatele lastele Öölugemine. Traditsiooniline üritus, mis on mõeldud 3.-4. klassi õpilastele toimus juba 15.ndat korda ning kandis alapealkirja "Öös on rohelust". Pargimaja tublid õpetajad ja töötajad olid sedapuhku riietunud ürituse teemaga kohasteks raamatutegelasteks.

Õhtu esimeses pooles said lapsed kuulata külalisi, kelleks olid kooli direktor Kristine Laanisto ning Kersti Salf Harju Maakonnaraamatukogust. Peale ettelugemiste kuulamist panid lapsed end proovile raamatute alasel viktoriinis. Esikoha napsas 1- punktilise edumaaga 3.c klassi õpilane Elisabeth Rebane.  Üllatuskülaliseks osutus aga viktoriinil auhinnaks saadud raamatute autor Kertu Sillaste. Raamatute loomise teekonnast jutt kuulatud, küsimused esitatud suundusidki lapsed töötubadesse, mille ühe (Kila-kola-kunst) läbiviijaks oli Kertu Sillaste. 

Loomulikult käib alati öölugemise juurde ka öökino ning seekord oli selleks Dr. Seussi lasteraamatu alusel valminud film "Looraks" . FIlmi vaatamine magamispesadest on ju aga eraldi väärtus.

Fotod Evelin Süvari-Hein ja Varje Mägi.

I koht piirkondlikul muusikaolümpiaadil

10.02 toimus Loo keskkoolis piirkondlik muusikaolümpiaad, mis koosneb viiest osast:
- kirjalik töö
- võõra nooditeksti ja
- rütmiharjutuse lugemine
- laulu esitamine
- omaloomingulise pala esitamine

Keila Kooli esindas 9.b klassi õpilane Gabriela Ehalill Skalkina, kes saavutas kõrge I koha. Gabrielat juhendas õpetaja Anu Matteus.

Pildil: Gabriela Ehalill Skalkina esitamas omaloomingulist pala "Mõtisklus"

Keila Kooli hea koostööpartner Harju Maakonnaraamatukogu tähistas reedel, 2.veebruaril oma 105.-ndat sünnipäeva. 

1.e klass käis sel puhul raamatukogus ettelugemist kuulamas. Pärast kahe vahva loo kuulamist joonistasid lapsed raamatukogule sünnipäevaks pildid.

29. novembril 2023 toimus piirkondlik lingvistikaolümpiaad, milles osalesid meie koolist 10. klassi õpilased, keda juhendas õpetaja Gristel Mänd. Ülesannete lahendamise käigus tuli süübida keelte hääldus- ja stenograafiaerisustesse, võrrelda eesti ja inuinnaqtuni ning eesti ja purepetša keelt, kirjutada nanai keeles numbreid. 

Harjumaal saavutas tubli teise koha Mattias Mitro Lyra. 

Õnnitleme! 

Humanitaarainete õppetool

Täna on eesti kirjanduse päev ja juba neljandat korda tähistatakse seda päeva ühe vahva lasteraamatu lugemisega. Sel aastal loevad eestlased üle maailma  Kadri Hinrikuse raamatut "Taks ja Dogi" ja nii ka meie.  #loemekoos2024

On veel pimedat aega ja helkurite vajalikkus on meile kõigile teada… Või vähemalt nii me ise tahame uskuda. Kooli tulles ja ka linnas ringi liikudes on märgatavalt paljudel õpilastel helkurid puudu. Kuigi teatud tundides koolis sellest räägitakse, ei ole sellesse süvitsi mindud koos käsi-käes helkuri külge panemisega ja füüsiliste helkurite ja helkivate toodete võrdlemisega. 

Helkurite projekti raames viiakse põhjamajas 5.-12. klasside klassijuhataja tunnis läbi selle teemaline tund, kus arutatakse helkurite tähtsuse üle. Tunnis vaadatakse ning võrreldakse pilte ja videosi, võrreldakse erinevaid helkureid ja helkivaid materjale. Kooli raamatukogus on ka võimalik külastada Transpordiameti poolt helkurite teemalist väljapanekut ning tutvuda erinevate ennast nähtavaks tegevate esemetega. 

Helkurite projekti toetavad ka sponsorid, kes lastele jagamiseks on toonud helkureid ja Transpordiameti poolt toodud demonstreerimiseks palju erinevaid tooteid nagu helkurvestid, käepaelad, helkurtraksid, rataste kodarate külge kinnitatavad elemendid jms.

Ole nähtav, kanna helkurit!

Keila Koolis streigib 75% õpetajatest, nende õpetajate tunde streigi ajal, 22.-26. jaanuarini ei toimu.

Õpetajate, kes ei streigi, tunnid toimuvad distantsilt juhendatud õppe vormis. Streigi aegne, 22.-26. jaanuari tunni plaan mittestreikivate õpetajatega on kooli kodulehel tunniplaani all (vajutades ülal paremal nurgas sakil REGULAR TIMETABLE, tuleb valida tunniplaaniks „Pargimaja STREIK 22.01-26.01“.

Kultuuriministeeriumi eestvõttel on 2024. aasta Eestis kuulutatud Eesti Vabariigi territooriumil elavate rahvaste kultuuririkkuse aastaks. 4.u klassi õpilased võtsid osa 13.01 aasta avatseremooniast, esindades Ukraina rahva kultuuri. Lapsed esitasid tantsu “Lähtumatu”, mis on kantud Ukraina rahva vabaduse ja hävimatuse vaimust.

9. ja 11. jaanuaril toimus Keila Kooli 7.-8. klasside koolisisene emakeeleolümpiaad. Osavõtjaid oli 7. klassidest 129 õpilast  ja 8. klassidest 112 õpilast. 

Auhinnalised kohad olid järgmised: 

 7. klass 

I Jan Erich Rohtoja 7.b (õp Kati Mosen)  

II Selena Üprus 7.d (õp Kati Mosen)  

III Karoline Lambing 7.a (õp Kati Mosen)  

8. klass 

I Emili Viirlaid 8.b (õp Kadri Toom)  

II Kadri Liis Idarand 8.e (õp Agnes Kolga)  

III Eleri Jaaniste 8.a (õp Kadri Toom)  

Humanitaarainete õppetool õnnitleb võitjaid. 

18-nda jaanuari hommikul kuuldus pargimaja saalist sagimist ja erinevate muusikainstrumentide helisid. Kosta oli kitarr, viiul, klaver. 

Meie oma maja noored olid võtnud pilliõpetajatel nööbist kinni ja avaldanud soovi tulla kaasõpilastele oma oskusi näitama, esinema. 

Õpilased andsid järjest kolm kontserti. Muusikapalad olid erinevate heliloojate ja raskusastmetega ja haaras publiku endaga kaasa. Selgus, et nii mõnelgi musitseerijal on juba oma toetajaskond tekkinud ka publiku hulgas. Suur, suur tänu pillimängu õpetajatele Meeta ja Eva Teppole ja Margus Minnile.

Laval astusid üles : Marjett Avila, Mirell Veski, Magnus Raal, Markus Muld, Loreen Villo, Mia Kaimer, Säde Johkem, Freia Elaine Schmidt, Maribel Sotnik, Eliise Lisanna Pärnpuu, Steven Loop, Noora Teekel, Evelin Kristelle Soopa ja Ita-Riin Habakukk. 

Pargimaja õpilased said täna võimaluse osaleda Vaba Laval ja näidata milline tema talent on. Laval käisid õpilased erinevate muusikainstrumentidega, luuletustega, tantsu, akrobaatika ja lauluga. Tunnustuse osaliseks said kõik osalejad ja eraldi toodi välja veel silmapaistvamad talendid. Parimaks talendiks valiti Maribel Jõema, 3.klass! Maribel tuli lavale akrobaatikakavaga mis õnnestus suurepäraselt. Priima pillipala tiitel anti 2.klassi Martale. Parim laulunumber jagati Meribel Survale, kes on 3.klassi õpilane! Eripreemiaid anti välja kaks Rometile ja Mirtelile. Romet on 2.klassi õpilane ja teab kõiki Aafrika riikide nimetusi ja lippe ja pealinnu. Teise eripreemia sai oma loodud luuletuse eest 4.klassi õpilane Mirtel. Parim shownumberi pälvisid 3.klassi poisid jäljendades Eurovisioonilugu "Stefania".

Koolimajade büroode lahtioleku ajad koolivaheajal:
21.-22. detsember 9.00-13.00.
27.-29. detsember on bürood kinni.
2.-5. jaanuar 9.00-13.00.

20.12 toimus Keila Kooli võrkpalli huviringis matškohtumine gümnaasiumi õpilaste ja õpetajate/koolitöötajate vahel. Pingelise kohtumise võitsid seekord õpetajad ning said enda valdusesse rändkarika. Võitjate võistkonda kuulusid: Tauno Hausenberg, Kairo Arna, Tarmo Kõrs, Kriselda Kisel, Johanna Rozin, Karoliina Kreem. Õpilaste võistkonda esindasid: Laur Maide 12e, Marten Saaremets 11i, Richard Morgan Trumberg 12h, Georg Markus Vellmann 11a, Karola Kruusement 12e, Elis Nigul 10d, Helena Erm 12a.  

Suured tänud kooli vilistlastele, kes tegutsesid kohtunikena: Ermo Soobik, Mike Maurice Kirschinger, Brigita Westholm, Kristofer Apri, Anne- Mari Kohava.

Teedu ja Peedu lahkel loal premeeriti täna Pargimajas tublisid luuletajaid. Sussiluuletuse konkursile laekus 70 luuletust! Peedu reeglite järgi ( kõik sõnad peavad algama sama tähe järgi) pani sõnu luuletuseks ritta 5 osalejat. Teedu reeglid olid kergemad  (4-realine ja ei tohi sisaldada sõna "jõulupuu") ja luuletusi ka rohkem - 65 salmikest. Eriti usinad luuletajad on  3.a (õp. Jana Uibo), 3.b (õp. Anastasia Rikk) ning 4.e (õp. Evelin Süvari-Hein) klassis. Hea meel oli tõdeda, et leidus ka luulesõpru, kes tõid konkursile töid iseseisvalt. Suur tänu osalejatele ning nende juhendajatele!  

Tublimaid aitas tunnustada Teedu ja Peedu jõuluraamatutega Hoiuraamatukogu.

4. u klassi õpilased ja klassijuhataja Oksana Koturha algatasid projekti “Oleme koos”.

Lapsed lõid oma kätega ainulaadsed füsioteraapilised simulaatorid, mille eesmärk on aidata Ukraina haiglates ravil olevaid Ukraina sõjaväelasi. Simulaatorid aitavad neil pärast vigastusi arendada oma käsi, peopesasid ja sõrmi.

6.12.2023 lõppes KüberPuuringu vabariiklik lõppvoor, millel osales Keila Koolist kolm võistkonda. Gümnaasiumi astmes esindasid kooli tüdrukud ja põhikoolist oli võistlustules kaks poiste tiimi.

Osalesid tiimid kutsekoolidest, gümnaasiumidest ja põhikooli 7.-9. klassidest.

8. klasside poiste tiim jättis seljataha kõik teised põhikooli ja gümnaasiumi võistkonnad, lastes endast ette vaid kaks kutsekooli võistkonda.

Ehk siis, väga pingelises ja tasavägises heitluses (ka üldarvestuse esikoht oli meil käeulatuses) saime üldarvestuses kolmanda ja põhikoolide arvestuses esimese koha.

Sellise vägitükiga said hakkama:

- Ander Ööbik 8.f

- Benjamin Liibert 8.f

- Oskar Breedis 8.e

- Tõnu Loog 8.e

Teisest põhikooli poiste tiimist käis üle haiguselaine. Võistlusele jõudsid Karl Kold 9.e ja Ott Mälter 9.c.

Keila Kool gümnaasiumi esindas lõppvõistlusel tüdrukute tiim koosseisus: Emili Hanni, Keiti Varb, Liisi Lindsalu ja Rianne Lindus - kõik 10.klassidest.

Eelvoorus osales 113 kooli 3900+ õppijaga, lõppvoorus katsusid rammu 500+ noort, mis teeb KüberPuuringust Eestis suurima algajate talentide kübervõistluse!

Rohkem infot ja pilte Küberolümpia FB lehelt: https://www.facebook.com/kyberolympia

Aitäh kõigile osalejatele!

Allan Randlepp

Informaatikaõpetaja

Ja jõulud võivadki tulla!  Teeküünla saab panna linnukujulisse küünlalaternasse ja krõbistada jõulutaldrikult piparkooke.

Keila Kooli 4.u klassi õpilased osalesid ainulaadses projektis „Noa laev.“, mille lapsed oma kätega ellu äratasid. Selle projekti korraldas Ukraina Kultuurikeskus Eestis. Liigutavad lood Ukrainas hüljatud laste lemmikloomadest, laste läbielamistest, mis on kirjutatud puutahvlitele kui pühale esemele, tõestuseks nende tunnistuste tähtsusest, mis on selle sõja elav ajalugu.

1.detsembril toimus Saku Gümnaasiumis 8.-9.klasside maakondlik füüsika ja keemia viktoriin „Välk ja pauk“, kus Keila Kool saavutas II koha.

Keila Kooli esindas 4-liikmeline meeskond:  Karl-Mattias Allikmäe 9.B;  Mariann Reis 9.B;  Keron Joasoon 9.F;  Risto Laur 9.F.

Nende juhendajaks oli õpetaja Einard Mändla.

Õnnitleme tublisid kooli esindajaid!

Reedel, 01.12.23, toimusid Keilas Harjumaa koolidevahelised teateujumise meistrivõistlusted. Kuni 5.kl. poiste võistkondade seas saavutasid meie poisid 4x50m teateujumises pronksmedalid, võistkonnas ujusid Oliver Jones, Stefan Mäsak, Gregor Erik Ziza ja Richard Hugo Toomsalu. Sama tublilt ujusid ka 6.-7.kl. poisid ning autasuks võideti pronksmedalid. Võistkonda kuulusid Sebastian Marrandi, Marten Koppel, Karl Jakob Tamme ja Raimond Reis. Võistluse lõpetas gümnaasiumi noormeeste teateujumine ning võit tuli Keilasse. Kuldsesse võistkonda kuulusid Johan Rene Raasman, Hans Kristjan Keevallik, Ville Mets ja Nikita Šinkarjov. 

Suured tänud ujujate treeneritele!

29.11.2023 toimusid Raasikul Harjumaa koolidevahelised võistlused rahvastepallis 1.-3.klassi tüdrukutele. Meie kooli võistkond koosseisus: Mariett Avila, Meribel Surva, Simona Marii Esna, Mete Marta Helde, Kaisa Miller, Mia Kaimer, Annaliis Plamus, Maribel Jõema, Ita- Riin Habakukk ja Maribell Vilde võitsid esikoha. Võidu aitas koju tuua tüdrukute südikas mäng ja positiivne suhtumine. See erakordne võit tuli Keilasse esmakordselt. Suured tänud kõigile osavõtjatele ja panustajatele.

29. novembril, esines Keila Kooli põhjamajas 5.-6. klassidele akordionist Mikk Langeproon, kes viis õpilastega läbi n-ö kaasaegse tunnikontrolli ehk kasutama pidi nutiseadet. Kõlasid teosed meediamaailmast, alustades filmimuusikatöötlustest ja lõpetades arvutimängu tunnusmuusikaga. Meeleoluka arvamisemängu tegi keerukamaks lugude esitamine akordionil, mis erines harjumuspärasest versioonist teinekord päris palju. Kuulajatel tuli ära tunda erinevaid teoseid. Selgitati välja parimad meediamuusika eksperdid. Tegevus toimus tiimides ja hõigati välja ka võitjad - KIL. Kes ennast sellise pseudonüümi alla mahutasid, teavad ise:) Igal juhul au ja kiitus!

Muusika õppetooli juht
Kadi Härma

Sel aastal toimus Euroopas juba kuueteistkümnendat korda Sloveenia mesinike algatatud meehommik. Selle toreda traditsiooniga on ühinenud ka eesti mesinikud ning Pargimajas said 4.e ja 3.a klassi õpilased sellest samuti osa. Nimelt on meie kooli raamatukoguhoidja Varje Mägi ka hobimesinik ning ta oli lahkesti nõus jagama oma teadmisi mesindusest. 

Alustuseks vaadati multifilmi "Meemeistrite linn", mis andis õpilastele teadmisi mesilaste elutsüklist. Lapsed nägid, kuidas tehakse kärjeraame ja milline näeb välja kärjepõhi. Saadi aimu, milliseid töid tuleb mesinikul teha enne kui mesi purki jõuab ning mille järgi mesinik teab, kas kaane all on mesi või haue.

Roosa kombekas tahvlil osutus mesiniku kaitseriietuseks. Kindaid ning maski said lapsed ka ise proovida. Lisaks oli võimalik uudistada mõningaid mesinikutöös vajaminevaid tööriistu: suitsikut, konkspeitlit, kärjekahvlit ja -nuga. 

Kõige magusam osa saabus tunni lõpus, kui lapsed said maiustada meega.

Suur tänu mesilastele ja hobimesinik Varjele!


Põnevaid fakte mesilastest saate lugeda ka siit.

15. novembril osales väike grupp kooli vanemaid torekaid koos juhendajatega noorteühingu TORE korraldatud ennetava mõtteviisi konverentsil "Sõõm rõõmu". 

Sisuka päeva jooksul tutvustasid erinevad organisatsioonid kuidas nende tegevuse läbi õpilastes koolirõõmu suurendada. Esinejate hulgas olid Vaikuseminutid, KiVa, TORE, VEPA, peaasjad MTÜ, haridusministeerium. Lisaks lustlikud vahepalad, liikumised, toredad kohtumised.

Konverentsilt saime kaasa kunstniku kohapeal joonistatud memo. Esialgu saab seda imetleda algkoolimajas, pärast aastavahetust põhjamajas.

Kolmapäeval 15. novembril toimus Tabasalu Koolis Harjumaa 2.-3. klasside õpilastele programmeerimispäev “Programmeerin ise”. Programmeerima olid oodatud õpilased, kes varem programmeerimisega kokku puutunud ei ole. Keila Kooli esindasid 2a. klassist Harald Labe ja Ottomar Lepikson, 3d. klassist Simona Marii Esna, 3a. klassist Harri Lepik. Õpilasi saatis õpetaja Jana Uibo.

Õpiti programmeerima roboteid, osaleti võidusõidus ja lahendati arvutis erinevaid mängulisi programmeerimisega seotud ülesandeid. Kaasas olnud õpetajatele tutvustati Tabasalu Kooli uut algklasside maja ja töökorraldust.

Oli põnev ja tegus päev!

8.novembril toimus rahvastepalli võistlus kolmanda klassi tüdrukute vahel. Karikavõitjaks tuli 3.D klass, kes läheb kooli esindama Harjumaa võistlustele.

Pargimaja õpilased said kogeda, õde-venda Merit ja Märten Männiste muusikalist kontserti. Nad on andekad noored lauljad ja näitlejad. Neis on palju ühist, mõlemad on õppinud Tallinna Muusikakeskkoolis ning Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias interpretatsioonipedagoogika erialal. Merit on armastatud lauluõpetaja ja Märten õpetab kitarri. Noored on kolleegid Rahvusooperis Estonia, kus on nende kanda nimiosad muusikalides „Pipi Pikksukk” ning „Buratino”. Nad pajatasid, kuidas nad nende rollideni jõudsid. Merit ja Märten on eesti keelde dubleerinud ka arvukalt multifilme, saime teada, milline on töö stuudios ja kui keeruline on oma hääle karakteri muutmine. Artistid andsid nauditava kontserdi, saates end vastavalt vajadusele klaveril, kitarril, viiulil. Kõlavad tuntumad laulud, mida on võimalik üheskoos kaasa laulda.

Maiu Lauring, kes veel mõned aastad tagasi korraldas Arvamusfestivali, ütles ühes intervjuus, kus küsiti, kes on hea juht, nii: „Üks kandidaat ütles intervjuul, et kõige suurem viga, mida juhid teevad – eriti just edukad juhid –, on see, et nad lakkavad kuulamast. Nad teavad, et neil on mingi võidu valem või muster, aga unustavad ära, et nad pole selles mustris ainsad. Seal taga on meeskond ja palju muid tegureid.“ Selle lühikese aja jooksul, eelmise tormilise õppeaasta lõpust praeguseni, oled sa jõudnud vähemalt algkoolimajas panna meid jällegi uskuma, et me õpetajatena oleme päriselt ka olulised ja vajalikud Keila Koolis. Et me saame keskenduda laste arendamisele ning sõbralike suhete loomisele ning hoidmisele. Sa tunned kõiki oma kolleege, sest märkad ja hoolid. Oled aruteludeks valmistunud. Sul on oma nägemus teemadest, kuid kuulad mõistlikke argumente ja oskad päriselt teha meeskonnatööd. Elu on õpetanud sulle kannatlikkust ja sul on hea huumorimeel, mis loodetavasti aitab sul ka raskete hetkedega hakkama saada. Aitäh, et kandideerisid Keila kooli direktori kohale. Kahju, et meie ei saanud sind valida.

13.11.2023 Algkoolimaja kolleegid

Tänasest algas taas Põhjamaade kirjanduse nädal, millega on liitunud ka Keila Kool. Sel aastal on nädala teemaks "Jõulud Põhjalas" ning

lastele on ettelugemiseks katkend  Astrid Lindgreni raamatust "Vahtramäe Emili uued vembud".  

Põhjalast, kirjandusnädalast ja Emilist said Pargimajas õpilased kuulda nii raamatukogus, kui ka klassides. #nordisklitt23

Ajakirja "Hea Laps" novembrikuu numbris on taas ilmunud  Pargimaja "Hea Lapse lugemisklubi" õpilaste tööd!

Osalesime septembrikuu joonistusvõistlusel "Minu lugemiselamus" ja meie suureks rõõmuks ilmus ajakirjas Luisa joonistus. Vahva pildi eest sai Luisa ajakirja poolt ka premeeritud. Eilses klubitunnis sai Luisa ka oma auhinnaraamatu "Kollitunnel" kätte! Lisaks ilmus ajakirja "Järjehoidja" rubriigis ka Katarina lugemisarvustus raamatu "Marvin Punapost. Röövitud prints?" kohta. 

Iga kuu kolmandal kolmapäeval toimub Keila Koolis "Kondimootori kolmapäev".

Sellel päeval tule kooli jalgsi.

Kui tuled kooli väljaspoolt Keilat ja kasutad selleks autot või bussi, tule sõiduvahendist varem maha ja kõnni ülejäänud tee jalgsi. Ära sõida koolimaja treppi. 

Õpilased ja õpetajad, kes on ise autoroolis, saavad oma auto parkida koolimajast kaugemale (Tervisekeskus, Noortekeskus, poodide parklad jne) ja saavad teha enda sammud ka ära. Hoiame koolimaja parkla sellel päeval tühjana.

Selle õppeaasta "Kondimootori kolmapäevad" toimuvad:

15.11.

20.12.

17.01.

21.02.

20.03.

17.04.

15.05.

Mõnusat kõndimist!

Rohelise kooli programm on ülemaailmne ja selles osaleb ligi 60 000 õppeasutust rohkem kui 72 maalt. Täpsemalt saab uurida FEE Eco-Schools Global kodulehelt.  Programmi tegevusi koordineerib Eestis Tartu loodusmaja, liitunud õppeasutuste ja programmi kohta saab täpsemalt lugeda siit ja ka FB lehelt. Programm toob keskkonnahoidliku mõtteviisi õppeasutuse tegemistesse süsteemselt ja terviklikult, aidates lastel ja noortel kujuneda jätkusuutlikult mõtlevateks keskkonnateadlikeks inimesteks. Keila Kool liitus programmiga 3.11.2023. Praegu koosneb meie töörühm 12.klassi keskkonnamooduli valinud õpilastest ning eestvedajaks on õp I.Kangur. Küll aga ootame endaga liituma  õpilasi teistestki klassidest ja ka õpetajaid, lapsevanemaid ning koolitöötajaid. Oleme väga rõõmsad, kui lööte kaasa väljapakutavates tegevustes ( nagu näiteks septembris toimunud maailmakoristuspäev) ja annate ka ise  ideid, kuidas tuua meie kooliellu keskkonnasõbralikke käitumisviise ja jagada teadmisi kestlikust eluviisist.

Eesti Haridustöötajate Liit on otsustanud korraldada mardipäeval, reedel, 10. novembril hoiatusstreigi kell 9.00-10.00.

Keila Kooli õpetajad osalevad hoiatusstreigis.

Täpsem info streigiga seotud töökorralduste kohta saadetakse lastevanematele läbi Stuudiumi. 

Palume lastevanematel kontrollida e-päevikus oma e-maili õigsust ja seda vajadusel muuta. Nii liigub asjakohane info õigeaegselt. 

Toimus rahvastepalli võistlus kolmanda klassi poiste vahel. Karikavõitjaks tuli 3.A klass, kes läheb kooli esindama Harjumaa võistlustele.

Peale sügisvaheaega kooli tulles alustasime mõnusalt mängides ja rahulikult hingede ajale mõeldes. Teistel klassidel käis külas Terje Puistaja, Pärimuskooli juht õpetamas meile vahvaid vana- aja mänge ja kombeid.

Koolivaheaja teisel päeval  toimus Pargimajas  koolitus, mille käigus lihviti kuulajate meediakirjaoskust. Koolitus koosnes nii praktilistest ülesannetest, kui ka teooriast. Muuhulgas said värskendust teadmised sellest, kuidas saada aru, millal on internetist leitu usaldusväärne, millal mitte. Mis vahe on uudisel, arvamusel ja juhtkirjal ning millised on kõige levinumaid manipulatsioonid ajakirjanduses. Loomulikult tuli teemaks ka  tehisintellekt ning selle kasutamise võimalustest õppetöös ,  TI headest ja kehvadest külgedest. Koolituse viis läbi RaRa hariduskeskuse meediapädevuse spetsialist Kateryna Botnar.

Sel nädalal jagasid Pargimaja õpilastega oma teadmisi ning armastust lugemise ja raamatute vastu suur hulk armsaid inimesi.

Kes tutvustas lastele oma lapsepõlve-, kes noorpõlve lemmikraamatut. Ettelugemisele tuli nii äsja raamaturiiulile jõudnud raamatuid, kui ka ajatult head, kõiki kaasahaaravaid raamatuid. 

Täname südamest kõiki vabatahtlikke, kes leidsid aega ja tahtmist meiega raamatuid lugeda. Suur tänu Ahti Noor, Birge Kanne, Diana Väinola, Gethe Kooli, Jandra Peegel, Kadri Laanepuu, Kaire Koronen, Kairi Teesalu, Karoliine Säde, Kerli Usai, Kersti Salf, Ketlin Priilinn, Maret Lepiksaar, Marion Nordström, Merlyn Kallaste, Mirjam Pärtel, Piret Saft, Raili Rajasalu, Tarmo Soobik, Tiina Tampuu, Triin Rattiste ja Valdur Vacht. 

Järgmisel aastal kordame seda kindlasti jälle, seniks aga loeme ette kodus ja koolis, vanemad lastele ja lapsed vanematele, vanavanematest rääkimata. 

20. oktoobril toimus Keila Kooli põhjamajas aktsioon "Sinu käed päästavad", mille käigus sai 20 klasstäit õpilasi praktilise elustamise koolituse. Koolituse viisid läbi Regionaalhaigla meedikud.

Koolituse organiseeris kooli õpetaja Marge Kannel, koordineeris Heli Israel.

Koolivaheaja eelsesse nädalasse mahtus Pargimajas seekord palju kohtumisi raamatutega. Kolmapäeval tuli meie 3.-4. klassidele suurte kohvritega külla Eesti Rahvusraamatukogu ning viis meid rändama raamatute maailma.

Õpilased said osa kolmest põnevast teematunnist. Nüüd teame paremini, kus raamatud elavad, millised on need kõige-kõige suuremad, väiksemad, vanemad ja erilisemad teosed, miks peab raamatukoguhoidja une pealt tähestikku teadma, missugust põnevat infot saab välja lugeda vanadelt kaartidelt ja plakatitelt ning et fotod võivad vahel ka valetada.

Tunnid olid kaasahaaravad. Tunniandjad kiitsid laste siirast raamatuhuvi ja asjalikke küsimusi.

Suur tänu RaRa-le toreda projekti eest!

Sügisvaheajal on põhjamaja ja pargimaja bürood avatud esmaspäeval ja teisipäeval kl 9-15.

Kena vaheaega!

Tunnustame oma tublisid kunstiõpilasi!   Ajakirja „Hea laps“ septembri ja oktoobri  väljaannetes on pildigaleriid põhjamaja 8. kl õpilaste Keiti Talvari ja Anni Merilaini töödest.

Põhjamajas toimus konkurss „Sügis saapas“ , kus osalesid 5.klasside õpilased.

Täname tublisid osalejaid!

Täna osalesid  Pargimaja õpilased Anne-Mai Peterson ja Marleen Peterson üle-eestilise ettelugemisevõistluse "Padakonna vada" maakondlikul eelvoorus.

Eelvoor toimus Harju Maakonnaraamatukogus. Kokku osales võistlusel 11 ettelugejat, kes kõik olid väga hästi ettevalmistunud ning tublid. 

Kiidame meie tüdrukuid vahvate esinemispalade ees ja täname nende juhendajaid koolis (õp. E.Barndõk, õp, I. Erendi). Suured tänud ka kodustele abilistele!

Anname teada, et haridusasutuste jt asutuste meilidele on jõudnud venekeelsed ähvarduskirjad (ähvarduskiri sisaldab endast pommiähvardust). Ka Keila Kool sai täna öösel venekeelse ähvarduskirja. Kohalikku piirkonnapolitseid on teavitatud. PPA hinnangul on tegu ähvarduskirjade lainega ning samalaadne juhtum oli nädal tagasi Lätis. PPA saadab peagi välja ka oma vastavasisulise teavituse. Uudis on üleval ka Delfi portaalis. 

Kuna info on häiriv ja liigub erinevaid kanaleid pidi, siis see on jõudnud ka õpilasteni. Palume õpetajatel rääkida õpilastele, et see on üleriigiline, politsei tegeleb sellega ning paanikaks põhjust ei ole. Meie koolipäev jätkub praegu teadaoleva info põhjal tavapäraselt.

Kui peaks tulema uut infot, siis anname sellest kohe ka teada. 

10. oktoobril toimus 5.-6.klasside koolisisene etluskonkurss. Konkursil osales 17 õpilast. Ürituse peakorraldaja oli õpetaja Liina Tamm. Žüriisse kuulusid huvijuht Sigrid Oras ja õpetajad Kadri Toom ning Agnes Kolga.

Tulemused olid järgmised: 

5. klasside arvestuses

I koht Ella Marie Mäger

II koht Anna Helene Rauk

III koht Johanna Kukk. 

Õpilasi juhendas õpetaja Elle Mähhar.

6. klasside arvestuses

I koht Tähe Lilleorg (õpetaja Liina Tamm)

II koht Roosi Reinik (õpetaja Kati Mosen) 

III koha Lisette Notton (õpetaja Liina Tamm)

Eriauhinna julge ja enesekindla esituse eest sai Rasmus Randviir (õpetaja Kati Mosen).

Humanitaarainete õppetool tänab kõiki osalejaid ja õnnitleb võitjaid.

Nüüd, mil parasjagu aega on möödas õpetajate päevast, on paras aeg tõsta esile õpetajaid.

Keila Kooli töötajate tunnustamise kord näeb ette tunnustamist kuues valdkonnas.

Humanitaar-sotsiaalõppeainete valdkonnas tõsteti esile Agnes Kolgat, Kadri Toomi, Maris Crandalli ning Marge Kannelit.

Reaal- ja loodusteaduste valdkonnas tunnustati Erki Haavasalu, Kadri Hiobit, Leelo Everstit ja Maia Bašarenkot.

Võõrkeelte valdkonnas tunnustati Piret Hunti, Anneli Vallastet ja Anni Toomi.

Klassiõpetajate valdkonnas tunnustati Kerti Klaosi.

Tugispetsialistide valdkonnas tõsteti esile Kärt Kõluvere, Marika Kuldjärve ja Tiina Tampuud.

Loov- ja oskusainete valdkonnas tunnustati Ülle Välku, Külli Kalameest, Kaia Kärnerit ja Mati Velmret. 

Tunnustamise korra väliselt tõsteti esile kõiki õppetoole ning eraldi toodi välja Priit Siigi kui suurepärast õppe- ja kasvatustöö toetavat jõudu koolis. 

Keila Linna poolt tunnustati lisaks järgmisi õpetajaid:

  • Nadežda Lisovskaja - pikaaegne erivajadustega õpilaste toetaja
  • Kaja Peetris - pikaaegne erivajadustega õpilaste toetaja
  • Helena Kukk - pikaaegne erivajadustega õpilaste toetaja
  • Marika Kuldjärv - pikaaegne erivajadustega õpilaste toetaja
  • Kairi Arula - nüüdisaegse õpikäsitlus edukas rakendaja
  • Kadri Leping - tulemuslik rahvakultuuri edendaja
  • Kadi Härma - tulemuslik rahvakultuuri edendaja
  • Anu Matteus - tulemuslik rahvakultuuri edendaja
  • Merike Kuklase - mitmekülgne õpilaste toetaja
  • Heli Israel - edukas uute õppematerjalide looja
  • Varje Mägi - lugemishuvi tõstmine koolilaste seas
  • Kadri Lindmets - mitmekülgne õppe- ja kasvatustöö toetaja
  • Leelo Tamkivi - tulihingeline tervisemeeskonna eestvedaja
  • Tiina Murdla - edukas õpilaste juhendaja oma valdkonnas

Kolmapäeval, 04.06, toimus Pargimaja raamatukogus üleriikliku 4.klasside ettelugemis-võistluse kooli eelvoor.

Selle aasta võistlus kannab nimetust "Padakonna vada".  Võistlus pühendatud lastekirjanik Eno Rauale, kelle sünnist möödus tänavu  95 aastat. 

Kooli eelvoorus osales kokku 13 õpilast ning žürii  (Veljo Reinik, Marge Asik, Marion Nordström, Varje Mägi) valik sai järgmine: 

I koht Anell Kink (4.b klass, juhendaja õp. Irma Erendi),

II-III koht Emilia Kaseorg (4.e klass, juhendaja õp. Evelin Süvari-Hein)

II-III koht Anne-Mai Peterson (4.b klass, juhendaja õp Ebelii Barndõk)

Täname kõiki osalejaid ning nende juhendajaid! 

Täname kōiki, kes tulid täna ainetunde asendama, saite väga hästi hakkama. Paralleelselt toimus imeliste ōpetajate tunnustamine pargimaja saalis. Kaunite südant puudutavate muusikaliste numbritega üllatasid 4.B klass koor ja 2.B klassi koor ning solist Meribel. Suur tänu Gnoomi perele maitsvate kringlite eest!

Täna külastasid Keila Kooli Vikerkaare lasteaia koolieelikute rühm "Merineitsi". Lapsed tutvusid koolimajaga, külastasid raamatukogu, direktori kabineti ja ühe klassiruumi, kus kuulasid õpetaja elukutsest. Lisaks piilusid informaatika tundi.

Kohtumise viis läbi õpetaja Anastassia Paasik.

Rahvusvahelise muusikapäeva tähistati esmaspäeval, 2. oktoobril, Keila kooli Pargimajas nelja kontserdiga. Lastele ja õpetajatele esines Ökula Huvikooli Kandlering (pildil vasakult paremale: õp. Helen Tuga - juhendaja, Mia Laura Davel, Jete Pärtel, Oskar Vaher, Kaarel Pillart, Janelle Kivistik, õp. Karin Peedo). Külalisena astus parmupilliga üles ka Marion Nordström. Esitati pärimuslikke lugusid meilt ja mujalt, mängides väikekannelt, vilepilli, jauramit, parmupilli, jembet ning rütmi- ja plaatpille.

Rahvusvahelise muusikapäeva puhul esinesid esmaspäeval, 2.oktoobril põhjamaja aatriumis enne tundide algust Keila Muusikakooli õpetajad: Margus Minn (kitarr) - ansambli juht, Tiina Hunt (flööt), Lembit Sepp (kitarr).

27.septembril toimusid Keila Koolis taas Õpilasesinduse presidendi valimised. Sellele eelneval päeval oli ka kandidaatidega debatt, kus vastati küsimustele, mis koolipere hingel kripeldasid ning arutati valimislubadusi.

Õpilasesinduse uueks presideniks valiti Laur Maide ja asepresidendi rolli astub Helena Erm.

Palju Õnne teile!

Inimesed on alates viiekümnendatest aastatest, mil algas masstootmine, tekitanud 8,3 miljardit tonni plastikut. Suurem osa sellest, täpsemalt 6,3 miljardit tonni, on lõpetanud prügina. Selle tulemusena on 190 riigis tehtud Maailmakoristuspäevad. Eestis osales sellel aastal Maailmakoristuspäeval 465 kooli ja lasteaeda sealhulgas ka Keila Kool. Tänavu toimus 11-24 septembril Keila Koolis Maailmakoristustalgud. Koristati kooliümbrust, maantee ääri, loodusparke ja muid prügirohkeid kohti. Koristustalgutest võtsid osa järgmised klassid: 12.TAHE,11.VAIM,6.A,6.B,7.A,7.E,7.B,7.G,8.H,8.G,9.D,9.B. Täname kõiki osalejad ja õpetajaid osa võtmast ja oma panuse eest maailma paremaks muuta.

24.09 tähistati Eesti rahvuste päeva. Toimus ka Etnolaat, mille raames sai Tallinna Raekoja platsil tutvuda erinevate Eestis elavate rahvaste folkloori, käsitöö ja toiduga. Keila Kooli 4.u klass osales üritusel rahvustantsude ja -lauludega.

Mida me teeme?

MÄNGIME, ARUTLEME, SUHTLEME, SAAME UUSI SÕPRU,OLEME RÕÕMSAD ja LUSTLIKUD.

sobib kõigile, olenemata vanusest ja soost.

Ringitund on alates 20. septembrist KOLMAPÄEVITI kella 15.05 – 16.30 klassis W156. Uksed on avatud kella veerand kolmest.

Ringi saab registreerida: https://keila.huviregister.ee/

OLED RINGI VÄGA OODATUD!

Keila Kooli lastevanemate üldkoosolekud toimuvad

12. septembril: Põhjamaja 5.-12. klasside lastevanemate üldkoosolek ja klasside koosolek, kell 17.40 (Ehitajate tee 1)

12. septembril: Loodemaja (vene keelne põhiharidus) 5.-9. klasside lapsevanemate üldkoosolek ja klasside koosolek, kell 18:00 (Pargi tn 2)

13. septembril: Pargimaja 1. klassi lastevanemate üldkoosolek kell 18.00 (Pargi tn 2)

14. septembril: Pargimaja 2.-4. klassi lastevanemate üldkoosolek kell 18.00 (Pargi tn 2)

Üldkoosolekute päevakord on:

1. Õppeaasta 2022/23 kokkuvõte

2. Olulisem üldinfo 2023/24 õppeaasta kohta

3. Hoolekogu töö kokkuvõte 2022/23 õppeaastast

4. Lastevanemate esindajate kinnitamine 2023/24 õppeaasta hoolekogu koosseisu

Mudilaskoor LAULULUST ootab oma ridadesse uusi lauljaid.

Vajalik eelregistreerimine Keila Huviregistri kaudu https://keila.huviregister.ee/ , leia Keila Kooli ja selle all on Mudilaskoor.

Mudilaskoori LAULULUST tunnid toimuvad 1x nädalas kolmapäeviti:

• peale 4. tundi kell 12.25 - 13.10

• peale 5. tundi kell 13.20 - 14.05

mudilaskoori õpetajad on Kadri Leping ja Mirjam Pärtel

Noorteühingu TORE 27. suvekool toimus 22.-24. augustini Läänemaal Tuksis. Keilast osales 25 torekat koos juhendajaga. Kolme päeva jooksul saime osa paljudest üliägedatest tegevustest - päev pesades samaealiste torekatega üle Eesti, põnevad ja harivad töötoad, kaks stiilipidu (ball ja tsirkus). Õppisime professionaalide abil Ladina - Ameerika tantse ning diskotasime ehtsa DJ juhtimisel. Ööhäire asemel nägime seekord hoopis vägevat tuleshow'd. Laagri lõpetas traditsiooniline tuletõrjeolümpia. Lisaks ava- ja lõpuüritused. Keilakad noppisid kaks auhinda - balli kuningaks kuulutati meie Marcus ning Hanna-Grete sai ühe kostüümiauhindadest. Seekordne suvekool erines eelmistest selle poolest, et pesapeadeks olid noored TORE vilistlased, kes ise kunagi TORE ringidest alustanud. Üks neist oli meie Miina.

TOREs on alati põnev, lõbus ja tore. Kes kord sellega ühinenud, need ka jäävad.

Keila Kooli TORE ring alustab taas septembri keskel. Küsi lisa õpetaja Heli Israeli käest. Vanusepiirangut meil pole, TORE sobib kõigile, ka täiskasvanutele. Seega on kõik soovijad oodatud.

Rohkem infot TORE kohta tore.ee veebilehel.

Keila Kooli TORE juhendaja on 2022. aastal Eesti parimaks juhendajaks pärjatud Heli Israel.

Keila Kooli 1. septembri aktused toimuvad põhjamaja lipuväljakul.

I aktus- 5.-9.kl kell 10:00

II aktus- pargimaja ja 10.-12.kl kell 11:30

Aktustele eelnevad klassijuhatajatunnid (kellaaega täpsustavad klassijuhatajad).

Lugupeetud lapsevanem.

Alates sellest õppeaastast hakkavad õpilased Põhjamajas ise õpikuid laenutama. Selleks, et kõik hästi sujuks:

  1. Õpilane peab tulema täpselt õigeks ajaks. Kui saabud varem, siis ootad teise korruse aatriumis. Püüame ära hoida ummikute teket.
  2. Laenutada saab ainult õpilaspiletiga.
  3. Kui õpilane ei saa ise tulla, siis võib õpikud ja töövihikud võtta ka lapsevanem, kuid ka temal peab olema lapse õpilaspilet kaasas.
  4. Klassikursuse kordajad. Kui sa ei tea, millise klassi nimekirjas sa sellest õppeaastast oled, siis võta ühendust eelmise klassijuhatajaga, kes aitab sul õpikud laenutada.
  5. Uued õpilased võtavad vajadusel ühendust vastava astme õppejuhiga.

NB! Palume õpikute ja töövihikute väljastamise ajakavast täpselt kinni pidada. Ajakava väliselt teenindatakse ainult eelneval kokkuleppel.

Samal ajal toimub õpikute ja töövihikute kilekaante müük. Kilekaane hind 1.10 EUR.

 Kuupäev
21. august8f 9.30 9d 10.15 9c 11.00 6d 11.45 7c 12.30  
22. august8h 9.30 6h 9. 45 7h 10.15 9hi 11.00
8. klassid   23. august8a 9.30 8b10.15 8c 11.00 8d 11.45 8e 13.00 8g 13.45
7. klassid   24. august7a 9.30 7b10.15 7d 11.00 7e 11.45 7f 13.00 7g 13.45
9. klassid   25. august9a 9.30 9b 10.15 9e, j 11.00 9f 11.45 9g 12.30
28. august 6. klassid6c 9.30 6b 10.15 6a 11.00 6e 12.15 6f 13.00 6g 13.45
29. august 5. klassid  5a 9.30 5b 10.15 5c 11.00 5d 11.45 5e 12.30

Laulu-ja tantuspidu kestab edasi - ajakirja "Hea Laps" juulikuu numbris on avaldatud Keila Kooli õpilaste tööd. Ajakirjast leiate Pargimaja luulekonkursi parimad tööd, mis illustreeriti kaasõpilaste poolt. Joonistajaid juhendasid õp. Evelin Süvari-Hein ja õp. Ebelii Barndõk.

Katsete tulemused:

Veel on mõned vabad kohad muusikaklassi.

Lisakatsetele saab tulla helistades õpetaja Tiia Peenmaale: 5213497.

Praeguse seisuga muusikaklassi vastuvõetud õpilased:

1. MU 26

2. MU 2

3. MU 18

4. MU 5

5. MU 21

6. MU 11

7. MU 22

8. MU 3

9. MU 1

10. MU 25

11. MU 8

12. MU 10

13. MU 23

14. MU 17

15. MU 24

16. MU 15

17. MU 13

Tantsuklassi vastuvõetud õpilased:

1. TA22

2. TA21

3. TA23

4. TA14

5. TA7

6. TA3

7. TA18

8. TA20

9. TA32

10. TA39

11. TA8

12. TA38

13. TA10

14. TA42

15. TA16

16. TA41

17. TA19

18. TA6

19. TA1

20. TA40

Täna lõpetasime Pargimajas kooliaastat ja alustasime uue traditsiooniga.

Esimest korda said pärjatud uhke "Tuhkatriinu suurim sõber" tiitliga 3.c klass ja õpetaja Mirjam Pärtel.

Tiitli ja sellega kaasneva rändauhinna  "Tuhkatriinu kingake" teenisid nad auga selle eest, et osalesid sel õppeaastal enim raamatukogutundides.

Pea sama tublid, aga napilt 2.-3.ndat kohta jäid jagama 3.a (õpetaja Ebelii Barndõk) ja 3.b (õp. Irma Erendi). Neile omakorda järgnesid napi vahega

2.a (õp. Jana Uibo) ning 2.b (õp. Anastasia Rikk).  Suur tänu kõigile õpetajatele, kes leidsid  koos lastega  tee raamatukogusse raamatute juurde.

Tuhkatriinu kingake jääb aastaks ajaks nüüd õp. Mirjami klassi, kes selle järgmisel aastal auga endale saab, selgub juba aasta pärast. 

Lisaks tunnustasime meie usinaid lugejaid. Ka kooliraamatukogus leidub hulganisti head ja paremat lugemist ning oskuse raamatukogust endale sobivat valida, on leidnud märkimisväärselt suur hulk lapsi. Kiitus neile kõigile! 

Väike Tuhkatriinu kingake või võtmeke võlumaailma jääb raamaturikast õppeaastat meenutama neile, kes laenutasid kooliraamatukogust enim raamatuid. 

Usinamad laenutajad olid: 

  1.  klasside arvestuses Marii Simm, Emilia Abram, Oliver Urva
  2. klasside arvestuses Loore Saft, Saara Kulp, Rasmus Talves.
  3. klasside arvestuses Mihkel Allikmäe, Katarina Suviste, Daryna Ovdienko
  4. - 7.  klasside arvestuses Noora Kulp, Loviise Saft, Janne Tammets.

Põnevat ja raamatuterohket suve kõigile soovides

Varje Mägi

Pargimaja raamatukogust

Kevadine koolivormi ettetellimine toimub 01. maist kuni 25. juunini, tellimuste kättesaamine augustis pakiautomaadist.

Sügisene koolivormi ettetellimine toimub 01. septembrist kuni 20. septembrini, tellimuste kättesaamine novembris pakiautomaadist.

Koolivormi e-poe link siin: KEILA KOOL (norrison.ee).

Koolivormi eest toimub tasumine e-tellimiskeskkonna siseselt pangalingi kaudu.

Avatud aastaringne e-pood, 3-5 tööpäeva jooksul saadetakse  kaup Teie valitud pakiautomaati.

Toodete garanteeritud saadavuse tagamiseks palume kasutada ettetellimist.

Koolivormitooteid saab proovida Norrisoni kaupluses Tallinnas, Telliskivi 60/2 I-hoone D-korpus.

Lahtioleku ajad: E-R 10-18 L 11-15.

Juba teist hooaega osaleb ka Keila Kool "Lugemisisu" programmis. Ka sellel aastal tegime koostööd Harju Maakonnaraamatukoguga. Lugemisisulised lapsed said programmiga liituda ja raamatuid laenutada mõlemas raamatukogus. Koolis liitus programmiga 114 õpilast, eduka lõpuni jõudis 48 õpilast. Enim peole jõudnud lapsi (14 õpilast) oli 3. g klassist (õp. Jana Siig). Vaprad olid ka  2.b ja 2.e õpilased, kus diplomi saajaid on vastavalt 8 ja 7. (õp. Anastasia Rikk ja õp. Mariia Paavel).

Tänasel lõpuüritusel, mis toimus Harju Maakonnaraamatukogus, said lapsed mõnusalt juttu vesta kirjanik Andrus Kivirähkiga ja mängida äraarvamismängu.

Loomulikult jagati ka diplomeid, tehti pilti, küsiti autogrammi ning maiustati kringliga. 

Pargimaja õpilastel oli 5.06 võimalus vaadata näiteringi etendust "Koll Kalli". Anti kolm meeleolukat etendust.

 Suured tänud vahvatele näitlejatele ja juhendaja Leelo Tamkivile.

Meid ümbritsev elurikkus ei ole väärtus omaette. Jätkusuutlik elukeskkond tagab lõppkokkuvõttes olulisima inimõiguse - õiguse elule. Võime küll endale aru anda, et keskkonnaga on kehvasti ja midagi tuleks ette võtta. Paljude jaoks on see aga teoreetiline tõdemus, mis ei too kaasa muutusi käitumises. Praktilised teadmised seevastu aitavad soovitud muutustele kaasa – ei saa enam „mitte näha” seda, mida ta läbinisti mõistame.

11.e ja 11.h klassi keskkonnateemalisi töid saab uudistada O-tiiva seintel, Keila Rukkilille lasteaia õuealal ning kuulata veebiraadiost.

Humanitaarainete õppetool tänab koostöö eest Siilipusa hoiukodu, Anneli Siniranda, Maria Helena ja Mari-Liis Rajat, Rukkilille lasteaeda, Keila noortekeskust ning õpetaja Inga Kangurit https://www.facebook.com/p/Siilipusa-hoiukodu-100064659310535/ https://www.facebook.com/profile.php?id=1397733217113007&paipv=0&eav=AfZiCj3hQ3GEmsxcZX_BrSKSaxn0IQrsKdTj_PAbwfX2l6FbR2ZHcxUpZKNmPIBqkLg&_rdr

Keila Kooli 10. klassi ürituste korralduse kursuse õpilased osalesid Keila Päeva kultuuriprogrammi korralduses. Nende ülesanne oli lasteaedade ühendkoori rongkäigu ja kontserdi julgestamine ning toetamine.

Keila linna poolt suur tänu Keila kooli tublidele õpilastele ja õpetajatele.

Kolmapäeval, 24.mail said Keila Kooli Pargimaja raamatukogus kokku viktoriinisarja "Kuks tahab teada" 1.hooaja parimad osalejad. Kutse üritusele said lapsed, kes olid osalenud vähemalt kahel korral. Meile tuli külla mälumängur ja näitleja Veljo Reinik, kes rääkis oma teadmishimust ning osalemistest mälumänguvõistlustel. Saime muuhulgas teada, mis tunne on oma teadmisi panna proovile telekaamera ees ning mis paneb teda teadmisraamatuid lugema. Avastasime, et meie hulgas on ka sarjade, kus  Veljo on osalenud, fänne ning Veljo pöidlahoidja Mälumaratoni saates. Mängisime koos ka kuldvillakut, mis oli  koostatud meie hooaja kestel lastele esitatud küsimuste põhjal. 

Loomulikult tunnustasime tublimatest tublimaid ja loosisime  osalejate vahel auhindu. Auhindadega toetasid meid ajakirjad "Minu Maailm" ja "Hea Laps" ning Keila Lions Klubi.

Tänased lisameened raamatute ja mängude näol said loosiratta abil uued omanikud ajakirja "Hea Laps", igakuised loosiauhinnad aga raamatukoguhoidja Varje kaasabil. Täname toetajaid! 

Esikoha ja ajakirja "Minu maailma" aastatellimuse sai Anna Helene Rauk (4.klass)

Auväärse teise koha ja ajakirja "Hea Laps" aastatellimuse sai Lisandra Strelkov (4.klass). 

Apollo kinkekaardi sai kolmanda koha omanik Noora Kulp (4.klass)

Ääretult vapper ja sihikindel oli aga 2.klassi neiu Saara Kulp, kes saavutas vanemate klasside õpilastega võisteldes suurepärase neljanda koha. Ka tema  tublidus sai pärjatud Apollo kinkekaardiga. Kokku osales viktoriinisarja 7 voorus 49 õpilast. Pea 20 õpilast panid ennast proovile kaks või enam korda. Edu ja koha edetabeli alguses tagas järjekindlus ning muidugi ka õigete vastuste leidmine. Uue viktoriinisarjaga alustame taas uuel õppeaastal. Kohtumiseni raamatukogus!

19.mail esinesid solistidena Meribel Surva, Richard Romet Kiik, Maribel Plamus ja Maria Nicole Garanža ning Saksofoniansambel koosseisus Martha Lota Maasikas, Maribel Plamus, Maria Nicole Garanža, Mathias Lambing ja Liis Mäevälja. Keila Muusikakool ootab kõiki saksofonihuvilisi lapsi õppima. Sisseastumiskatsed toimuvad:1., 2., 5. ja 6. juuni 2023 kell 15-18. Rohkem infot leiab Keila Muusikakooli kodulehelt.

Keila Kooli õpilaste vastuvõtmise tingimuste ja korrast lähtuvalt on järgmise õppeaasta 10. klass komplekteeritud. Kõigilt põhinimekirjas olevatelt õpilastelt soovime järgmise nädala lõpuks, reedeks, 26. maiks saada hea tahte protokolli, lepingut, kus oma allkirjaga tõendavad nii õpilane kui lapsevanem, et:

  • õpilane asub õppima Keila Kooli 10.klassis ja sellest tulenevalt loobub teiste koolide kohtadest ja mujale kandideerimast;
  • õpilane ja lapsevanem on tutvunud Keila Kooli kodukorraga;
  • õpilane kinnitab, kas soovib alustada õpinguid kitsas või laias matemaatikas;
  • õpilane edastab valikkursuste moodulitest enda neli eelistust eelistuste järjekorras.

  • See hea tahte avaldus tuuakse kooli büroosse või saadetakse digiallkirjadega kool@keilakool.ee.

    10. klassis on pakkumisel järgmised moodulid (koosnevad kahest kursusest):

  • Võõrkeel A2 (Saksa keel; Saksa keel)
  • Võõrkeel A2 (Hispaania keel; Hispaania keel)
  • Võõrkeel A2 (Soome keel; Soome keel)
  • Aktiivne elu (Ürituste korraldamine ja praktika; Sportmängud ja liikumismängud)
  • Majandus (Majanduse alused, Ettevõtluse alused
  • Infotehnoloogia (Programmeerimise alused, Robootika ja asjade internet)
  • Humanitaar (Koorilaul on mõnus, Draama ja teater)
  • Loodus (Tervislik toitumine, Roheline kool)
  • Sotsiaal (Psühholoogia; Tsivilisatsioonid väljaspool Euroopat)
  • Varia (Päästetöö, Riigikaitse laager)
  •  

    PÕHINIMEKIRI (õpilase nime initsiaalid ning isikukoodi viimased 7 numbrit):

    1. M. L. 0047026
    2. M. L. 0090276
    3. M. A. 0150290
    4. K. K. 0260211
    5. O. K. 0300241
    6. E. H. 1040212
    7. H. K. 1057068
    8. H. J. 1087090
    9. S. L. 1097041
    10. E. K. 1127075
    11. K. S. 1130247
    12. E. R. 1187018
    13. M. A. 1187072
    14. K. Z. 1237077
    15. O. M. 1247017
    16. J. L. 2030221
    17. R. T. 2060241
    18. T. P. 2070282
    19. V. K. 2110291
    20. K. L. 2137076
    21. L. L. 2200279
    22. L. L. 2230255
    23. A. H. 2270347
    24. T. A. 2280285
    25. L. U. 2317019
    26. I. T. 3087054
    27. V. T. 3137058
    28. V. A. 3177090
    29. M. L. 4010257
    30. E. P. 4050266
    31. E. K. 4140233
    32. M. T. 4164213
    33. L. T. 4177037
    34. M. V. 4307044
    35. J. J. 5037027
    36. E. N. 5057066
    37. K. A. 5070241
    38. G. O. 5077058
    39. K. L. 5140226
    40. K. H. 5140268
    41. R. T. 5160240
    42. G. S. 5187027
    43. R. S. 5227090
    44. K. L. 5290268
    45. H. V. 5290301
    46. R. P. 5297061
    47. R. T. 6180226
    48. M. T. 6290010
    49. J. M. 7027043
    50. M. R. 7180308
    51. M. J. 7197022
    52. M. N. 7207017
    53. K. S. 8010259
    54. R. L. 8027016
    55. O. L. 8157064
    56. E. R. 8207080
    57. S. S. 8230263
    58. R. K. 8240236
    59. G. L. 8240247
    60. M. M. 8247030
    61. E. P. 8270210
    62. R. M. 8300269
    63. K. V. 8307075
    64. G. O. 8310244
    65. K. V. 8310298
    66. A. P. 9010241
    67. I. H. 9057075
    68. P. K. 9110261
    69. M. M. 9127050
    70. J. J. 9150276
    71. M. L. 9207051
    72. M. W. 9227032

    LISANIMEKIRI (õpilase nime initsiaalid ning isikukoodi viimased 7 numbrit):

    1. H. S. 8170262
    2. K. S. 1067013
    3. K. U. 4247098
    4. K. K. 2276816
    5. L. J. 4020268
    6. L. L. 7060278

    Reedel, 12. mail, käis Keila Kooli noortekoor Soomes Keila sõpruslinnas  Keraval esinemas.  Kontsert toimus Kerava Koolis. Koori juhatas Anu Matteus ja klaveril saatis Tiia Peenmaa. Kontserdil kõlasid eeloleval suvel toimuva noorte laulupeo laulud.Kontserti sai nautida terve kool. Publik oli meeldivalt vaimustunud  ning nii mõnelgi tuli pisar silma.Kerava Kooli muusikaõpetaja sõnul on neil koolis küll väga hästi sisustatud muusikaklass, aga pole ühtegi koori.Seepärast oligi meie esinemine kõigile huvitav kuulata. Laulud lauldud ja koolilõuna söödud, suundus noortekoor pisikesele ekskursioonile Kerava linnas. Oma ringkäigu lõpetasime  modernse kunsti muuseumi Sinkka külastusega.Edasi viis teekond  J. Sibeliuse majamuuseumisse Järvenpääl Seejärel jõudsime tagasi Helsingisse, kus tegime peatuse Sibeliuse ausamba juures. Seejärel oli kõigil võimalus paari tunni jooksul ise Helsingit avastada. Päev oli küll tihe, kuid põnev ning meeldejääv tervele koorile.

    Kadri Käpa

    Keila Kooli noortekoori laulja

    Märtsikuus toimus Pargimajas omaloomingukonkurss. Konkursile olid oodatud luuletused laulust, tantsust, laulmisest ja tantsimisest, laulu- ja/või tantsupeost.

    Täna tänasime ja tunnustasime konkursil osalenud lapsi. Kokku laekus 24 tööd. Luuletuste hulgast valisid oma lemmikud Hea Lapse kirjandusklubi õpilased ning žürii.  Žüriisse kuulusid Astrid Hallikas ( Keila lasteaed Rukkilill õppejuht), Anneli Kengsepp (Viljandi Linnaraamatukogu huvijuht), Aivi Tomson (Laulasmaa Kool Lehola koolimaja klassõpetaja ja huvijuht) ning Varje Mägi ( Keila Kooli Pargimaja raamatukoguhoidja).

    Kokku valiti laekunud luuletuste hulgast 8 tööd, mis köitsid žüriid ja klubilisi ühel või teisel moel:
    * Parim luuletus laulupeo ootusest - "Luuletus laulupeost", autor Grethel Kaares (4.b)
    * Parim sõprade kaasamise luuletus - "Teekond laulukaare alla", autor Ella Marie Mäger (4.b)
    * Parim luuletus laulu kirjutamisest - "Kuidas sünnib laul?", autor Kert Kuimet (3.c)
    * Parim luuletus laulu- ja tantsupeost - "Pidu", autor Karmen Kanne (3.c)
    * Parim luuletus loomade laulu- ja tantsupeost - "Kontsert", autor Melooni Mägi (3.c)
    * Eriti ausa lõpuga luuletuse eripreemia - "Mina ja mu vend", autor Stefan Mäsak (3.c)
    * Sihikindla tantsupeolise eripreemia - "Tantsupidu", autor Aaron Tuul (3.c)
    * Hea Lapse klubiliste lemmik - "Laulupidu", autor Nete -Liise Siig (3.c)

    Suured tänusõnad laste kaasamise ja juhendamise eest  õp. Mirjam Pärtelile ja õp. Pilvi Kulale ning loomulikult kõikidele luulesõprade kodustele toetajatele!

    Laupäeval, 6. mail toimusid Eesti murdmaajooksu meistrivõistlused Jõulumäel.

    U18 tüdrukute 2 km distantsil tuli Eesti meistriks Karmel Jano (9.E klass) 17-sekundilise eduga, tulemuseks oli 7:03.

    Õnnitleme!

    Toimus veebipõhine igakevadine omaloomingukonkurss.

    Meie kooli õpilased olid edukad.

    9.-10. klasside seas võitis luuleloominguga I koha Lisete Talvar (9.a).

    11.-12. klasside hulgas tuli proosas kaksikvõit: I koha võitis Liisa-Lotte Hein (12.k) ja II koha Kriselda Kisel (12.el). Luuleloominguga saavutas II koha Liisa-Lotte Hein (12.k). Õpilasi juhendas Tiina Murdla.

    Õnnitleme!

    Humanitaarainete õppetool

    5. - 6. mail toimus Arukülas Harjumaa Laululapse lõppvoor, kus Keilat esindas kuus noort linna voorust edasipääsenud vokalisti. Väga hea tulemuse - II koha - pälvis 16-19-aastaste vanuserühmas CARMEL SENGBUSCH, kes esitas laulu "Macavity" Andrew Lloyd Webberi ja T. S. Elioti muusikalist "Kassid", eripreemia vääriliseks tunnistas žürii samas vanuseklassis HANNA LIIS AUNVERi. Tema esituses kõlas laul "Autumn Leaves", muusika autor Joseph Kosma, tekst Johnny Mercer. 10-12-aastaste rühmas meeldis žüriile eripreemia vääriliselt JETTE AUS Piret Laikre ja Marek Sadama laulu "Suve talveuni" esitus.
    Harjumaa Laululapse žüriisse kuulusid staažikas vokaalpedaoog ja koorijuht, alati rõõmsameelne Toomas Voll; džässlaulja, muusikalooja ning arranžeerija Ivi Rausi; helilooja Priit Pajusaar.
    Lauljate õpetajad on Kadi Härma ja Kadri Leping.

    Muusika õppetooli juht
    Kadi Härma

    4.-5. mail käis Keila Kooli lastekoor külas Võrumaal ja sealsel rahval. Reis algas juba varavalges - kl 7.30, kui sõideti välja lõuna suunas.
    Kontserte anti Võru Kultuurimajas "Kannel" ja Räpina Ühisgümnaasiumis. Võru kontserti olid tulnud kuulama Võru Kesklinna kooli õpilased ja koorid. Publik oli toetav, sõbralik ja kuulas tähelepanelikult.
    Peale selle oli tihe ka kontsertidevaheline aeg. Giidid olid kokku pannud põneva ekskursiooni, mille käigus väisati Võru ja selle ümbruse vaatamisväärsusi alates Rõuge suurorust ja lõpetades vesioinaga ning imetleti Lõuna-Eesti loodust, mis oli palju suvisem kui põhja pool,
    Ööbimiseks sai valitud Kurgjärve Spordibaas, mis oli oma hubasusega hästi kodune. Kui toad leitud, oli aeg mängudeks, mida viisid läbi meie kooli torekad Emma Vanem, Johanna Sepp ja Milana Fjodorova. Kõik osalejad kiitsid nende tegevust ja olid hästi rahul.
    Teine päev algas hommikujooksu ja -võimlemisega ning töise prooviga. Märkamatult oligi kätte jõudnud aeg asjad pakkida ja bussi suunduda, et võtta suund Räpina peale. Nagu Võrus nii ka Räpinas oli kuulajaskond väga huvitatud, mis lavalt kostus ning avaldasid oma toetust tugeva aplausiga. Räpinas tuuritati sealsete õpilaste selgituste saatel ning võeti suund Mooste poole, et tutvuda folgikojaga ning sealses mõisas tegutseva kooliga. Keila Kooli, vabariigi suurima kooli, tüdrukute üllatus oli suur, kui nenditi, et ka nii pisikeses ja salapäraste ruumidega koolimajas saab edukalt haridust omandada. Kehakinnitust saadi folgikoja lahke haldja Kristeli valmistatud imemaitsvast õhtusöögist ja koha peal valmistatud küpsetistest.
    Väsinute, aga õnnelikena jõuti Keilasse tagasi alles hilisõhtul.

    Muusika õppetooli juht ja koori dirigent
    Kadi Härma

    Translate »